Zaloguj się | Rejestracja

Sadzenie lasu dla Niepodległej

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., godz. 20:03  |  Wersja do druku

Dzień Lasu obchodzony jest na świecie od ponad 30 lat, w celu uświadomienia społeczeństwu znaczenia lasów oraz potrzeby ich pielęgnacji i ochrony. Lasy są nie tylko ważne, ale również niezbędne do przetrwania naszego gatunku i wielu milionów gatunków roślin i zwierząt.Święto Lasu obchodzono w naszym kraju po raz pierwszy 29.04.1933 roku. Jego termin przypadający w ostatniej dekadzie kwietnia jest dobrze wybrany, bo to wtedy zazwyczaj dobiega końca coroczna kampania odnowieniowo-zalesieniowa.

W sobotę 21 kwietnia w Brzezinkach, na zaproszenie nadleśniczego Henryka Kapusty, przybyli do lasu wolontariusze i zaproszeni goście, żeby posadzić nowy las.

Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele lokalnych samorządów gminnych i powiatowych, dyrektorzy współpracujących szkół, parków krajobrazowych, komendanci służb mundurowych, łowczowie i prezesi kół łowieckich, właściciele Zakładów Usług Leśnych oraz pracownicy Nadleśnictwa Brodnica. Obecny był także przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober i starosta brodnicki Piotr Boiński.

Można było zabrać ze sobą rodzinę, co też niektórzy uczynili i przez to impreza nabrała charakteru wiosennego pikniku. Spotkanie to miało na celu uczczenie Święta Lasu poprzez sadzenie nowych drzew. Tegoroczne sadzenie miało wymiar szczególny. Posadzono "Las dla Niepodległej" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z okazji tego jubileuszu i miejsca spotkania, prace przy sadzeniu rozpoczęto od krótkiej lekcji historii i patriotyzmu przy pomniku pomordowanych Polaków w Brzezinkach. Po krótkim wprowadzeniu, najmłodsi uczestnicy spotkania zapalili znicz, by oddać hołd ofiarom niemieckiego faszyzmu.

Instruktaż prawidłowego sadzenia drzew przeprowadził nadleśniczy i leśniczy miejscowego leśnictwa. Sadzono dwuletnie sadzonki sosny. Na zakończenie pracy w obecności wszystkich uczestników spotkania, przedstawiciel najmłodszych i najstarszych pracowników Nadleśnictwa Brodnica, odsłonili pamiątkową tablicę ufundowaną na okoliczność posadzenia "Lasu dla Niepodległej".


reklama

Źródło: brodnica.com.pl

Sadzenie lasu/fot. brodnica.com.pl:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama