Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., godz. 07:54  |  Wersja do druku

Brodniccy dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawców, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli foto-pułapkę oraz zniszczyli lampy halogenowe na terenie jednej z prywatnych posesji. Para zatrzymanych sprawców trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, a jego konkubina kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.W minioną sobotę, 14 kwietnia brodnicki dyżurny został poinformowany przez właściciela prywatnej posesji z miejscowości Czystebłota o kradzieży foto-pułapki i zniszczeniu lamp halogenowych. Pod wskazany adres dyżurny wysłał dzielnicowych. Funkcjonariusze podczas rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że podczas jego kilkudniowej nieobecności, ktoś ukradł jego sprzęt i zniszczył lampy. Właściciel wycenił straty na ponad 1200 zł. Dzielnicowym nie długo zajęło ustalenie sprawców. Jeszcze tego samego dnia, zapukali do drzwi domu 67-latka i jego 57-letniej konkubiny. Jak się okazało, dzień wcześnie para weszła na teren posesji zgłaszającego i ukradła foto-pułapkę, po czym przynieśli ją do domu, rozbili na drobne elementy i wyrzucili do śmieci. Kobieta wróciła sama na teren posesji i drewnianym kijem zniszczyła trzy lampy halogenowe. Sprawcy tych przestępstw zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty kradzieży cudzego mienia, a kobieta dodatkowo zniszczenia mienia, za co odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 13 kwietnia brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie wypadku drogowego w miejscowości Łaszewo. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący vw golfem,nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania, zjechał na przeciwny pas ruchu, na którym znajdował się motocyklista wyprzedzający inny pojazd i uderzył w bok motocykla. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wywrócił się na polu. 67-latek z obrażeniami ciała trafił do brodnickiego szpitala. 20-letni kierowca golfa był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Brodniccy policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W minionym tygodniu, dyżurny brodnickiej policji otrzymał informację, że w miejscowości Zasady, w trakcie prac polowych, znaleziono niewybuch. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że właściciel gospodarstwa, podczas prac polowych znalazł przedmiot przypominający pocisk moździerzowy najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów, a następnie przekazali znalezisko żołnierzom z Chełmna.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska.

Niewybuch w Zasadach:
reklama

Źródło: st.asp. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama