Gmina Osiek

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., godz. 12:11  |  Wersja do druku

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Strzygach wraz z nauczycielem-koordynatorem Anną Głodowską zakwalifikowali się do I edycji konkursu w ramach kampanii edukacyjnej "Ekologiczny edukator szkolny – I Edycja 2018".

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!", który finansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, środków Województwa Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz ze środków własnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Celem konkursu jest zwiększenie poziomu wiedzy na temat walorów obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego, promowanie postaw proekologicznych oraz przygotowanie młodych ludzi do świadomego i aktywnego udziału w procesach zachodzących w najbliższym otoczeniu

Uczniowie zostali wybrani na podstawie oceny nadesłanego opisu planowanych działań wg określonych kryteriów. Działania jakie podejmują uczniowie to m.in.stworzenie dwóch makiet swojej miejscowości – opcje dbamy/nie dbamy, autorska piosenka i teledysk, dziecięca sesja rady gminy oraz inne akcje proekologiczne. Dzieci ruszyły już do realizacji zadań. Przedstawicielem uczniów została Dominika Maćkiewicz.

Źródło: gminaosiek.pl

Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.