Zaloguj się | Rejestracja

Mundurowcy z Jabłonowa

poniedziałek, 09 kwietnia 2018 r., godz. 06:18  |  Wersja do druku

W dniu 4 kwietnia w ramach zajęć specjalistycznych mundurowcy z Zespołu Szkół w Jabłonowie odwiedzili jednostkę wojskową w Poznaniu -Krzesinach, gdzie stacjonuje 31. Baza Lotnictwa Taktycznego (31 BLT), która posiada na swoim wyposażeniu samoloty F-16.Wczesnym rankiem, bo o godz. 5:30 wyjechaliśmy w kierunku Poznania, aby o godzinie 10-tej zameldować się pod bramą 31 BLT, gdzie czekał na nas chor. Mariusz Zdrojewski, który służy w tej jednostce, a jest mieszkańcem gminy Jabłonowo Pomorskie. Dzięki jego zaangażowaniu i gościnności mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych i interesujących miejsc w jednostce, gdzie zwykły cywil nie ma możliwości zobaczenia tego.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do symulatorni, gdzie znajdowały się symulatory katapulty i lotu samolotem. Po wrażeniach z lotem i katapultowaniem udaliśmy się do pomieszczeń w których przebierają się piloci przed lotem oraz odbywają briefing. Stamtąd udaliśmy się do hangarów i tam mogliśmy podziwiać z bliska samoloty F-16. Jeszcze przed obiadem udało się również obejrzeć nowoczesny obiekt sportowy, gdzie jest pełnowymiarowe boisko z bieżnią oraz basen dla pracowników bazy.

Po obiedzie czekała kolejna atrakcja w postaci wizyty w sekcji EOD, gdzie udostępniono nam kilka podstawowych robotów oraz ubiór sapera, w który ubierają się specjaliści w przypadku rozbrajania materiałów wybuchowych. Nie lada wyzwanie i praca w takim stroju, który waży ……. 59 kg. Wisienką na torcie było obserwowanie kołowania i startów samolotów F-16. Zadowoleni i zmęczeni całodzienną wizytą tuż przed godziną 17-tą udaliśmy się w drogę powrotną do MSD.

Serdecznie chciałbym podziękować Mariuszowi Zdrojewskiemu za przygotowanie miejsc do zwiedzania i pokazanie interesujących obiektów w jednostce oraz gorące podziękowania dla burmistrza Jabłonowa Pomorskiego Przemysława Górskiego za pokrycie kosztów autokaru.

Z żołnierskim pozdrowieniem
kpt. rez. Sławomir Żochowski Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskimreklama

Źródło: kpt. rez. Sławomir Żochowski

Mundurowcy z wizytą w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego/fot. nadesłane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama