Zaloguj się | Rejestracja

Wojewódzkie święto kobiet wiejskich

czwartek, 05 kwietnia 2018 r., godz. 12:40  |  Wersja do druku

W niedzielę, 25 marca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyły się wojewódzkie obchody święta kobiet wiejskich, w których wzięło udział ponad 900 kobiet. Święto organizowane jest od 5 lat przez Związki Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. W tym roku przygotowanie wydarzenia przypadło okręgowi toruńskiemu. Organizację uroczystości wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.Oficjalnego otwarcia wojewódzkich obchodów dokonali przewodnicząca Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Toruniu Danuta Grzyb oraz prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Toruniu Antoni Chiniewicz.

- Jestem regionalną przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich regionu toruńskiego. Kobiety wiejskie swoje życie kulturalne właściwie muszą organizować sobie same, nie ma u nas wielkich sal kinowych, teatralnych, a chcemy żeby one też się cieszyły. Byśmy mogły pokazać, że można pięknie żyć i stąd taka nasza idea - powiedziała Danuta Grzyb, regionalna przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich regionu toruńskiego.

Życzenia Paniom złożyli prezydent Torunia Michał Zaleski, marszałek województwa Piotr Całbecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek, posłowie Paweł Szramka, Zbigniew Sosnowski i Jan Krzysztof Ardanowski.

Dla świętujących kobiet przygotowano wiele atrakcji. Ponad trzygodzinne widowisko rozpoczęło się od powitania gości przez Orkiestrę Dętą z gminy Zławieś Wielka. Ponadto w programie koncertu znalazł się fragment musicalu "Mały koniec świata" w wykonaniu grupy "Pod Niebem" z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, widowisko korporacji tanecznej "Baby Jagi" z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu oraz występ kapeli ludowej "Łubianioki". Spotkanie zakończyło się koncertem duetu skrzypcowego "Queens of Violins". Przed uroczystością każda z zaproszonych kobiet otrzymała kwiaty i okazjonalny prezent.

W uroczystościach wzięły udział przedstawicielki z dziewięciu kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Brzozie i z kół z terenu Jabłonowa Pomorskiego.

reklama

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama