Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs palm w Szczuce

czwartek, 22 marca 2018 r., godz. 08:40  |  Wersja do druku

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Szczuce odbył się Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych. W przeglądzie, który organizowany jest przez Gminną Bibliotekę w Szczuce, oceniano 11 palm wykonanych przez młodzież szkolną ze szkół podstawowych i koła gospodyń wiejskich.W przeglądzie, który po raz szesnasty organizowany jest w gminie Brodnica, udział wzięła młodzież szkolna ze szkół podstawowych w Gorczenicy, Szabdzie i Gimnazjum w Szczuce oraz Koła Gospodyń Wiejskich w: Szczuce, Gorczenicy, Bartnikach, Niewierzu, Mszanie, Szabdzie, Karbowie i Klub Seniora z Karbowa.

Palmy są co roku coraz ładniejsze, wykonane z niezwykłą precyzją, każda jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Osoby, które je wykonują wkładają wiele własnej pracy i pomysłowości, przyczyniając się tym samym do kultywowania tradycji ludowej związanej z obrzędami Świąt Wielkanocnych. Za wykonane palmy przewidziane są nagrody finansowe.

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na przegląd byli: Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Brodnica Wiesław Szydło, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Gminy Brodnica Agnieszka Kowalkowska, radny Janusz Górski, Larysa Lewandowska z Gimnazjum w Szczuce, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szabdzie Dorota Katarzyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorczenicy Elżbieta Krajnik oraz delegacje pań z kół gospodyń wiejskich oraz prezes OSP w Szczuce Eugeniusz Jakubowski. Poczęstunek przygotowały panie z KGW w Szczuce.

reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

XVI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama