Zaloguj się | Rejestracja

Górzno

niedziela, 18 marca 2018 r., godz. 12:26  |  Wersja do druku

W dniu 15 marca w Zespole Szkół w Górznie odbyła się konferencja "Aktualne aspekty działania samorządów". Jej organizatorami było Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Samorządowym "Salutaris” w Toruniu oraz Miastem i Gminą Górzno.Celem konferencji była wymiana poglądów i opinii na temat:
1. Nowy model systemu zarządzania rozwojem kraju.
2. Czy województwo kujawsko-pomorskie może rozwinąć się dzięki wsparciu unijnemu?
3. Współpraca administracji rządowej i samorządowej w realizacji zadań gmin i powiatów.
4. Powiat Brodnicki jako przykład rozwoju gospodarczego i społecznego.
5. Prezentacja projektu programu zagospodarowania przestrzennego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
6. Prezentacja Miasta i Gminy Górzno.

Ryszard Bartoszewski prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą powiedział: - Do udziału w dzisiejszej konferencji zaprosiliśmy wicewojewodę kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlau, który przedstawi nowe kierunki działań rządowych skierowanych do samorządów. Chcemy też mówić o działaniach związanych z nowym planem zagospodarowania przestrzennego naszego województwa. Będziemy mówić także o działaniach regionalnych wynikających ze współpracy z samorządem województwa, działaniem stowarzyszenia "Salutaris". Goszcząc w danym powiecie, czy w danej gminie, prezentowane są najciekawsze działania w danych samorządach. I tu zaprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Brodnicy i Miasto i Gminę Górzno jako gospodarza tej konferencji. Myślę, że ta wymiana informacji pozwoli lepiej organizować życie samorządowe w gminach.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki powiedział: - Dzisiejsze spotkanie służy wymianie poglądów, najnowszych trendów, zmian, które mają miejsce w kraju. To jest już kolejne spotkanie, a sprawy związane z działalnością samorządów cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem.

W konferencji udział wzięli między innymi: wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, prezes stowarzyszenia "Salutaris" Andrzej Potoczek, starosta brodnicki Piotr Boiński, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Biura Planowania Przestrzennego i Regionalnego Mariusz Leszczyński i jego zastępca Ewa Birek, wójtowie gmin, pracownicy samorządowi szczebla gminnego i powiatowego oraz instytucji samorządowych.

Konferencję uświetnił program artystyczny, który zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół w Górznie, a przygotowali go nauczyciele Grażyna Kinicka i Piotr Skarżyński. Dzieci i młodzież ze szkoły przygotowały także kiermasz wielkanocny.


reklama

"Aktualne aspekty działania samorządów":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama