Zaloguj się | Rejestracja

Ferie dla dzieci z gmin ponawałnicowych

wtorek, 13 lutego 2018 r., godz. 07:20  |  Wersja do druku

Urząd Marszałkowski finansuje ferie zimowe dzieci z terenów dotkniętych ubiegłoroczną nawałnicą. Z tej oferty skorzysta dziewięćdziesiąt dziewcząt i chłopców w wieku 8-12 lat. Za ich rekrutację odpowiadały lokalne samorządy. Pierwsza grupa przyjechała do Przysieka w poniedziałek, 12 lutego.- To jedna z form pomocy, którą obejmujemy społeczności z tej części województwa. Ofertę przekazaliśmy wójtom i burmistrzom, którzy przeprowadzili rekrutację w ramach limitów miejsc przypadających na poszczególne gminy - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Uczestnikami są dzieci z dwunastu gmin w północnej i północno zachodniej części regionu - Gostycyn, Kęsowo, Koronowo, Sępólno Krajeńskie, Sośno i Tuchola (pierwsza grupa) oraz Gąsawa, Kcynia, Nakło nad Notecią, Rogowo, Szubin i Żnin (druga grupa). Tygodniowe pobyty podczas nadchodzących ferii szkolnych – 12-18 lutego i 19-25 lutego – na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przygotowuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

Dzieci zostaną zakwaterowane w Centrum Konferencyjnym Daglezja w Przysieku (standard trzygwiazdkowego hotelu), otrzymają pięć posiłków dziennie, odwiedzą interesujące miejsca w Toruniu (wśród atrakcji m. in. Młyn Wiedzy, planetarium i Muzeum Piernika) i zamek w Golubiu-Dobrzyniu, zaliczą kino, basen, wyjście na łyżwy i inne zajęcia sportowe.

Wypoczynek został przygotowany bardzo profesjonalnie – ośrodek zapewnia m. in. kadrę z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, ubezpieczenie dzieci, transport z doświadczonym przewoźnikiem podczas przejazdów i wycieczek. Zgodnie z przepisami kolonie zostały zgłoszone do regionalnego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Samorząd województwa od początku pomaga społecznościom dotkniętym skutkami nawałnicy, która przeszła przez nasz region w sierpniu 2017. Wspierana jest m. in. odbudowęaiejscowości i gospodarstw na terenach ponawałnicowych. Gospodarz województwa jest inicjatorem listu do kierownictwa koncernu energetycznego dostarczającego prąd w tym rejonie z prośbą o obniżenie opłat dla rodzin zmuszonych do elektrycznego ogrzewania tymczasowych lokum. W listopadzie i grudniu osoby niepełnosprawne z tych terenów uczestniczyły w sfinansowanych z budżetu województwa wyjazdach i pobytach turystycznych


reklama

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama