Zaloguj się | Rejestracja

Poznaj region z przewodnikiem

piątek, 09 lutego 2018 r., godz. 14:07  |  Wersja do druku

W dniach 24 i 25 lutego w całym województwie odbędzie się akcja "Poznaj swój region z przewodnikiem". W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać atrakcje turystyczne Kujaw i Pomorza. Na mieszkańców i turystów czeka kilkadziesiąt propozycji spędzenia wolnego czasu - zwiedzanie wystaw, zabytków i innych atrakcji turystycznych, a także prelekcje, rajdy oraz gry miejskie. Zapisy od 9 lutego.- To kolejna odsłona naszej dorocznej akcji wspólnego poznawania Kujaw i Pomorza z przewodnikiem. W bogatej ofercie muzeów, kół przewodnickich i klubów turystycznych z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy dzieci, młodzież, seniorów i całe rodziny - powiedział marszałek Piotr Całbecki.

W przygotowanie akcji włączyło się prawie 40 instytucji i organizacji z regionu. Na mieszkańców i turystów czeka kilkadziesiąt propozycji spędzenia wolnego czasu - zwiedzanie wystaw, zabytków i innych atrakcji turystycznych, a także prelekcje, rajdy oraz gry miejskie.

W programie między innymi spacer tematyczny "Apteka w krajobrazie miejskim ukryta", zakończony spotkaniem z zielarką w Żninie, zwiedzanie zabytkowego księgozbioru bernardynów bydgoskich, wycieczka śladami św. Walentego w Chełmni,; gra miejska "Zagadki centrum miasta" w Inowrocławiu, rajd "Bydgoszcz nocą", spacer po toruńskiej Starówce poświęcony mniej znanym legendom i opowiastkom o Toruniu, a także zwiedzanie Zamku Golubskiego oraz Fortu Wielka Księża Góra w gminie Grudziądz.

Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę 24 i 25 lutego. Rejestracja potrwa do 22 lutego (do godziny 15). Rejestracja Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę. Wydarzenie odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Obchody organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK już po raz ósmy. Do akcji "Poznaj swój region z przewodnikiem" włączają się również instytucje samorządowe z całego regionu.

W powiecie brodnickim nie przygotowano zbyt wiele atrakcji do zwiedzania. O ile Jabłonowo Pomorskie zaproponowało ciekawą ofertę, tak niestety Brodnica już kolejny raz ma do zaoferowania tylko zwiedzanie wystaw w piwnicach zamkowych, wejście na wieżę krzyżacką i zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej. Mieszkańcy znają już tę ofertę na pamięć, a i turyści zwiedzili już te atrakcje w poprzednich latach. Ewidentnie brakuje tu świeżych pomysłów.

24 lutego

Brodnica
9:00 - 14:00 Zwiedzanie wystaw w piwnicach zamkowych, wejście na wieżę krzyżacką, zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej, organizator Muzeum w Brodnicy (zwiedzanie indywidualne bez zapisów)
10:00 - 11:00 Zwiedzanie wystaw w piwnicach zamkowych, organizator Muzeum w Brodnicy (zwiedzanie z przewodnikiem)
12:00 - 13:00 Zwiedzanie wystaw w piwnicach zamkowych, organizator Muzeum w Brodnicy (zwiedzanie z przewodnikiem)

Jabłonowo Pomorskie
10:00 - 12:00 Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego - dawnej rezydencji rodziny Narzymskich i kościoła św. Wojciecha, organizator Urząd Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim (zwiedzanie z przewodnikiem)
13:00 - 15:00 Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego - dawnej rezydencji rodziny Narzymskich i kościoła św. Wojciecha, organizator Urząd Miastai Gminy w Jabłonowie Pomorskim (zwiedzanie z przewodnikiem)

Lista wszystkich wydarzeń


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama