Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

środa, 07 lutego 2018 r., godz. 14:14  |  Wersja do druku

W lutym warto pomyśleć o zakupie nasion do wysiewu. O tej porze jest ich większy wybór, można też zdobyć nasiona ciekawych, a zarazem rzadkich roślin, które w późniejszym okresie często nie są już dostępne. Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ zaprasza.

Koniec stycznia i luty to odpowiednia pora na zakup nasion. Druga połowa zimy to pora, gdy w sklepach ogrodniczych pojawiają się wiosenne artykuły ogrodnicze, a ruch jest jeszcze niewielki. Można w spokoju kupić nasiona różnych gatunków i odmian roślin.

Nasiona kupujemy tylko w dobrych sklepach ogrodniczych, bo jest to gwarancją ich jakości. Kupując sprawdzamy datę przydatności do siewu i zwracamy uwagę, czy torebki nie leżały na słońcu lub mają ślady zawilgocenia. Dobry sklep ogrodniczy nigdy sobie nie pozwoli na takie traktowanie materiału siewnego.

W sklepie DZIAŁKOWICZ w Brodnicy sprzedawane są nasiona pochodzące ze sprawdzonych polskich centrali nasiennych Plantico, Torseed i Vilmorin. Charakteryzują się one dobrą jakością i ceną. Oprócz nasion w bogatej ofercie sklepu znajdziemy pojemniki, wielodoniczki, naczynka do pikowania i podłoża. Sklep posiada duży wybór kwiatów podzielonych na jednoroczne i wieloletnie.

W zimowym terminie, czyli od stycznia do połowy marca, wysiewa się rośliny jednoroczne, u których wegetacja i czas do wejścia w kwitnienie trwa dość długo. U takich roślin pierwsze kwiaty pojawiają się nieraz dopiero po 4 miesiącach od wysiewu nasion.

Siew w terminie zimowym wykonuje się w ciepłej szklarni lub w domu na parapetach okiennych. Nasiona kwiatów wysiewanych w zimie do kiełkowania, wymagają dość wysokiej temperatury, w przedziale 20 – 22°C. Nasiona wysiewamy do skrzyneczki powierzchniowo, na lekką ziemię do siewu nasion, a następnie obsypujemy cienką warstwą piasku. Następnie podłoże zwilżamy (najlepiej delikatnie spryskać) i przez 2 – 3 tygodnie przykrywamy folią lub szkłem. Po ukazaniu się pierwszych liści, rośliny wymagają pikowania. Na zewnątrz, na stanowiska docelowe, przesadza się je gdy minie ryzyko przymrozków, najczęściej w drugiej połowie maja.

Oczywiście zanim wykonamy siew jednorocznych kwiatów, warto się dokładniej zapoznać z wymaganiami poszczególnych gatunków.

W warunkach domowych wysiew kwiatów wykonuje się zawsze na jak najlepiej oświetlonym i ciepłym parapecie, zazwyczaj przy oknie od strony południowej. Mimo to może zaistnieć konieczność dodatkowego doświetlania, gdyż przy braku dostatecznej ilości światła siewki nadmiernie się wydłużają i nie uda się potem osiągnąć dobrej jakości rozsady. Jeżeli nie mamy lamp do doświetlania rozsady, możemy termin siewu nieco opóźnić. Trzeba jednak pamiętać, że np. żeniszki wysiane w kwietniu, zakwitną dopiero w sierpniu, a przecież każdy z nas chciałby zapewne cieszyć się ich kwiatami już od czerwca.

Piękne rośliny ubierają wnętrze. Nadają mu przytulności i urody, a przede wszystkim cieszą oczy. Ale żeby podkreślić ich piękno należy pamiętać o ich dobrym wyeksponowaniu. Ważne jest nie tylko prawidłowe umieszczenie roślin, ale podkreślenie ich urody poprzez odpowiednią oprawę. Warto więc zainwestować w ładne doniczki i pojemniki. W DZIAŁKOWICZU pojawiła się nowa kolekcja doniczek i pojemników z LAMELI, która oferuje wyroby najwyższej jakości. Firma oferuje bogate wzornictwo w wielu rozmiarach - od donic parapetowych po podłogowe i ogrodowe, w wielu kolorach i w oryginalnym designie.

Duży wybór nasion do samodzielnego wysiewu, akcesoria niezbędne do ich wysiewu, środki ochrony roślin, estetyczne karmniki dla ptaków i nasiona do ich dokarmiania zakupimy w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8. DZIAŁKOWICZ zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 17:00. w soboty od 8:00 - 14:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca: