Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

środa, 07 lutego 2018 r., godz. 14:14  |  Wersja do druku

W lutym warto pomyśleć o zakupie nasion do wysiewu. O tej porze jest ich większy wybór, można też zdobyć nasiona ciekawych, a zarazem rzadkich roślin, które w późniejszym okresie często nie są już dostępne. Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ zaprasza.Koniec stycznia i luty to odpowiednia pora na zakup nasion. Druga połowa zimy to pora, gdy w sklepach ogrodniczych pojawiają się wiosenne artykuły ogrodnicze, a ruch jest jeszcze niewielki. Można w spokoju kupić nasiona różnych gatunków i odmian roślin.

Nasiona kupujemy tylko w dobrych sklepach ogrodniczych, bo jest to gwarancją ich jakości. Kupując sprawdzamy datę przydatności do siewu i zwracamy uwagę, czy torebki nie leżały na słońcu lub mają ślady zawilgocenia. Dobry sklep ogrodniczy nigdy sobie nie pozwoli na takie traktowanie materiału siewnego.

W sklepie DZIAŁKOWICZ w Brodnicy sprzedawane są nasiona pochodzące ze sprawdzonych polskich centrali nasiennych Plantico, Torseed i Vilmorin. Charakteryzują się one dobrą jakością i ceną. Oprócz nasion w bogatej ofercie sklepu znajdziemy pojemniki, wielodoniczki, naczynka do pikowania i podłoża. Sklep posiada duży wybór kwiatów podzielonych na jednoroczne i wieloletnie.

W zimowym terminie, czyli od stycznia do połowy marca, wysiewa się rośliny jednoroczne, u których wegetacja i czas do wejścia w kwitnienie trwa dość długo. U takich roślin pierwsze kwiaty pojawiają się nieraz dopiero po 4 miesiącach od wysiewu nasion.

Siew w terminie zimowym wykonuje się w ciepłej szklarni lub w domu na parapetach okiennych. Nasiona kwiatów wysiewanych w zimie do kiełkowania, wymagają dość wysokiej temperatury, w przedziale 20 – 22°C. Nasiona wysiewamy do skrzyneczki powierzchniowo, na lekką ziemię do siewu nasion, a następnie obsypujemy cienką warstwą piasku. Następnie podłoże zwilżamy (najlepiej delikatnie spryskać) i przez 2 – 3 tygodnie przykrywamy folią lub szkłem. Po ukazaniu się pierwszych liści, rośliny wymagają pikowania. Na zewnątrz, na stanowiska docelowe, przesadza się je gdy minie ryzyko przymrozków, najczęściej w drugiej połowie maja.

Oczywiście zanim wykonamy siew jednorocznych kwiatów, warto się dokładniej zapoznać z wymaganiami poszczególnych gatunków.

W warunkach domowych wysiew kwiatów wykonuje się zawsze na jak najlepiej oświetlonym i ciepłym parapecie, zazwyczaj przy oknie od strony południowej. Mimo to może zaistnieć konieczność dodatkowego doświetlania, gdyż przy braku dostatecznej ilości światła siewki nadmiernie się wydłużają i nie uda się potem osiągnąć dobrej jakości rozsady. Jeżeli nie mamy lamp do doświetlania rozsady, możemy termin siewu nieco opóźnić. Trzeba jednak pamiętać, że np. żeniszki wysiane w kwietniu, zakwitną dopiero w sierpniu, a przecież każdy z nas chciałby zapewne cieszyć się ich kwiatami już od czerwca.

Piękne rośliny ubierają wnętrze. Nadają mu przytulności i urody, a przede wszystkim cieszą oczy. Ale żeby podkreślić ich piękno należy pamiętać o ich dobrym wyeksponowaniu. Ważne jest nie tylko prawidłowe umieszczenie roślin, ale podkreślenie ich urody poprzez odpowiednią oprawę. Warto więc zainwestować w ładne doniczki i pojemniki. W DZIAŁKOWICZU pojawiła się nowa kolekcja doniczek i pojemników z LAMELI, która oferuje wyroby najwyższej jakości. Firma oferuje bogate wzornictwo w wielu rozmiarach - od donic parapetowych po podłogowe i ogrodowe, w wielu kolorach i w oryginalnym designie.

Duży wybór nasion do samodzielnego wysiewu, akcesoria niezbędne do ich wysiewu, środki ochrony roślin, estetyczne karmniki dla ptaków i nasiona do ich dokarmiania zakupimy w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8. DZIAŁKOWICZ zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 17:00. w soboty od 8:00 - 14:00.


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama