Zaloguj się | Rejestracja

CKZiU w Brodnicy

środa, 07 lutego 2018 r., godz. 08:51  |  Wersja do druku

W dniu 31 stycznia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego gościli gimnazjaliści z powiatu brodnickiego. Ponieważ uczniowie gimnazjum wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi życiowej, CKZiU zaprezentowało im swoją ofertę dalszego kształcenia. Tego dnia również odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego.W trzech budynkach placówki odbywały się prezentacje licznych zawodów. Na ulicy Mazurskiej gimnazjaliści zapoznali się z zawodami: technika mechatronika, informatyka, ekonomisty, logistyka, technika organizacji reklamy oraz technika cyfrowych procesów graficznych.

Na ulicy Karbowskiej uczniowie CKZiU zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom zawody technika hotelarstwa, architektury krajobrazu, rolnictwa, mechanizacji rolnictwa oraz technika żywienia i usług gastronomicznych, a także zawody zdobywane w szkole branżowej I stopnia, np. sprzedawcy. Na Alei Leśnej natomiast młodzież zapoznała się z zawodem technika budownictwa oraz z zawodem fryzjera i mechanika pojazdów samochodowych.

W formie prezentacji multimedialnych przedstawiono gimnazjalistom specyfikę poszczególnych zawodów, przedmioty zawodowe nauczane w szkole, a także możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Gimnazjaliści mogli też przekonać się, na czym polega praca w różnych zawodach. I tak na przykład w pracowni hotelarskiej obejrzeli scenkę zameldowania gościa, pokaz parzenia herbaty po angielsku oraz pokaz baristyczny, uczennice szkoły branżowej zademonstrowały im obsługę kasy fiskalnej.

Uczniowie zapoznali się również z ważnym atutem CKZiU, czyli stażami zagranicznymi w ramach programu Erasmus. Zwiedzali też pracownie, rozmawiali z uczniami CKZiU, w doskonale wyposażonej pracowni gastronomicznej czekał na nich poczęstunek: sałatka, rogaliki i pieczone na bieżąco kruche ciastka.

Swoją wizytę w CKZiU gimnazjaliści zakończyli udziałem w ceremonii ślubowania uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego.

Tego samego dnia w hali sportowej CKZiU (ul. Karbowska) odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego. Uroczystość odbywała według ceremonii typowej dla służb mundurowych. Prowadził ją koordynator klas mundurowych w CKZiU Krzysztof Suchorab.

Wśród gości obecni byli między innymi: wicestarosta brodnicki Mariusz Klonowski, Barbara Kaźmierczyk reprezentująca biuro posła na Sejm Pawła Szramki powiatowy komendant Państwowej Straży Pożarnej brygadier Waldemar Szrull, powiatowy komendant Policji w Brodnicy inspektor Jarosław Nowatkowski, komendant Straży Miejskiej w Brodnicy Marian Chwiałkowski, przedstawiciele dowództwa Jednostki Wojskowej w Brodnicy oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, komendant OHP w Brodnicy, Magdalena Golubska, dyrektorzy szkół, dyrekcja i nauczyciele CKZiU, rodzice uczniów, a także liczna grupa gimnazjalistów ze szkół powiatu brodnickiego.

Uroczystość rozpoczęło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy dyrektorem CKZiU Jackiem Gniadkowskim a powiatowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej brygadierem Waldemarem Szrullem.
Ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie trzech klas:
  • I a TL – wychowawca Joanna Olszewska
  • I b TL – wychowawca Antoni Dogoński
  • I c TL- wychowawca Joanna Laskowska
Po ślubowaniu uczniowie otrzymali tytuł kadeta, mają też prawo noszenia na mundurach logo szkoły, które podczas uroczystości odebrali z rąk wicestarosty brodnickiego, dyrektora szkoły Jacka Gniadkowskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej oraz swoich wychowawców.

Po części oficjalnej, podczas której można było podziwiać elementy musztry w wykonaniu klas mundurowych (pierwszych i drugich), zebrani obejrzeli krótki występ artystyczny - scenkę prezentującą służbę wojskową z przymrużeniem oka oraz pokaz tańca w wykonaniu nauczycieli wychowania fizycznego (Magdaleny Szymańskiej, Anity Głodowskiej, Mateusza Gutfelda) i uczniów CKZiU.

Uroczystość zakończył pokaz samoobrony w wykonaniu kadetów i ich instruktora Pawła Jagusza, po którym wszyscy kadeci zostali zaproszeni na żołnierski poczęstunek, czyli grochówkę.


reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Dni Otwarte w CKZiU i ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama