Zaloguj się | Rejestracja

Górzno

poniedziałek, 05 lutego 2018 r., godz. 09:17  |  Wersja do druku

W dziennych domach pomocy dla seniorów można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znaleźć można w nich pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu, zapewniony jest także ciepły posiłek. Program jest adresowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W Górznie powstanie taki obiekt dla seniorów.Domy dziennego pobytu zapewniają pomoc osobom w wieku poprodukcyjnym, które nie pracują już zawodowo: emerytom i rencistom, także osobom niepełnosprawnym i chorym. Ich celem jest organizacja wolnego czasu i aktywizacja społeczna seniorów. Jak sama nazwa wskazuje, domy dziennego pobytu starają się, by ich podopieczni czuli się jak… w domu. Są dobrym rozwiązaniem dla rodzin, które nie zawsze mają możliwość w pełni zająć się swoimi starszymi bliskimi na co dzień, a także samotnych seniorów, którzy chcą spędzać aktywnie czas.

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie będzie działał Dzienny Dom Pomocy (DDP) oraz Centrum Usług Środowiskowych (CUŚ). W dniu 25 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki podpisał umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu pn. "Dzienny Dom Pomocy w Górznie".

Liderem projektu jest Fundacja WERWA z Rogowa, partnerem Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku Sp. z o.o. oraz Miasto i Gmina Górzno. Projekt ma na celu zorganizowanie czasu wolnego w formie zajęć dla seniorów z terenu miasta i całej gminy Górzno, w budynku Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie.

O szczegółach naboru seniorów do DDP będzie można dowiedzieć się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Górzno, w "Głosie Górzna" oraz poprzez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Górznie.


reklama

Źródło: gorzno.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama