Zaloguj się | Rejestracja

Oscary u bukmachera

czwartek, 25 stycznia 2018 r., godz. 08:12  |  Wersja do druku

Gala wręczenia Oscarów to wydarzenie, którego nie przegapi żaden entuzjasta kina. Noc, kiedy Akademia Filmowa wręcza swoje statuetki, jest na pewno warta zarwania, a emocje sięgają zenitu. Moment przyznania nagród wiąże się jednak z nerwowym oczekiwaniem również w zupełnie innym środowisku, a mianowicie wśród graczy bukmacherskich. Także typerzy, korzystający z zakładów wzajemnych w Polsce, z roku na rok coraz chętniej obstawiają zwycięzców filmowego święta."Chociaż zakłady bukmacherskie kojarzą się przede wszystkim ze sportem, to gala oscarowa z roku na rok zyskuje na popularności" - zauważa analityk Betsson.com, Janusz Maj. I ma rację. Chętnych do zabawy nie brakuje, a operatorzy bukmacherscy coraz częściej włączają do swojej oferty zakłady specjalne, związane z tak głośnym kulturalnym wydarzeniem, jakim jest wręczenie Oscarów. Tak jest za granicą, ale również w Polsce: zakłady wzajemne nad Wisłą to już nie tylko sport, ale i wydarzenia kulturalne, a w ofercie bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów pojawia się możliwość obstawiania Oscarów.

Jak wygląda typowanie Oscarów u polskich buków?

Polscy bukmacherzy pod względem oferty typowania wydarzeń kulturalnych nie odstają od zagranicznej konkurencji. Oscarowe emocje połączone z obstawianiem zakładów gwarantują między innymi takie firmy legalnie oferujące zakłady bukmacherskie. Gala rozdania statuetek odbywa się dopiero na przełomie lutego i marca (w roku 2018 data uroczystości przypada na czwartego marca), jednak już na początku stycznia w zakładach specjalnych można typować twórców filmowych oraz aktorów, którzy w danym roku z największym prawdopodobieństwem zostaną nominowani do tej prestiżowej nagrody. Wówczas gracze dysponują tylko kilkoma głównymi kategoriami, takimi jak "Najlepszy reżyser" lub "Najlepszy aktor", a także "Najlepsza aktorka".

W zestawieniu dotyczącym filmów z 2017 roku u bukmachera LVbet, w kategorii "Najlepszy reżyser" największe szanse na nominację mają Guillermo Del Toro (kurs 1,83) oraz Christopher Nolan (kurs 2,2). Mało kto natomiast zdecyduje się prawdopodobnie na obstawienie nominacji dla Sofii Coppoli - na taką opcję bukmacher ustalił kurs na poziomie 101. W roli nominowanych aktorek operator zakładów wzajemnych widzi niemal na pewno Frances McDormand, której kurs wynosi 1,4, oraz Sally Hawkins (4,5), nie spodziewają się natomiast w gronie wybranych Cynthii Nixon i Claire Foy (obie z kursem 201). W przypadku aktorów LVbet przewiduje nominacje Gary'ego Oldmana (1,14), Timothiee Hamaleta (8) oraz Jamesa Franco (9), a za mało prawdopodobne uznaje możliwość wyróżnienia Steve'a Carella (61). Więcej o zakładach bukmacherskich na Oscary znajdziesz m.in. tu: https://www.legalsport.pl/newsy/najciekawsze-zaklady-niesportowe-swiecie/

Mniej popularne kategorie - "Najlepsze efekty specjalne" czy też "Najlepsze kostiumy", pojawiają się w ofercie bukmacherów dopiero w okolicach gali oscarowej. Oprócz nich u niektórych operatorów można również znaleźć zakłady, dotyczące konkretnych wydarzeń związanych z uroczystością, dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy danego roku nominowane filmy nie są zbyt widowiskowe i nie generują aż tak wielkich emocji. Co ważne, oferta oscarowa polskich bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów stale się rozszerza, dlatego graczy, decydujących się na bezpieczne, a zarazem legalne obstawianie Oscarów wciąż przybywa.

Obstawianie gali oscarowej: co oferują zagraniczni bukmacherzy?

Zagranicznych operatorów zakładów bukmacherskich, którzy proponują swoim graczom typowanie Oscarów, wcale nie brakuje. Wśród nich znajduje się popularny w Europie William Hill. Podobnie jak w przypadku polskich operatorów, oferuje zainteresowanym obstawianie poszczególnych kategorii nagród, z tym że zwykle uwzględnia wszystkie obecne na gali. U zagranicznych bukmacherów pada również więcej dodatkowych pytań, na przykład o kolor sukienki, w jakiej wystąpi zdobywczyni statuetki w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa", co ma za zadanie spotęgować emocje podczas gry.

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.
Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich.
Teksty dotyczące operatorów bukmacherskich nie posiadających licencji Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych na terytorium Polski mają charakter wyłącznie informacyjny, nie zachęcamy do korzystania z ich usług.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama