Wyróżnieni w Brodnicy

piątek, 19 stycznia 2018 r., godz. 13:13  |  Wersja do druku

W dniu 18 stycznia 2018 roku obchodziliśmy 98. rocznicę Powrotu Pomorza do Macierzy i 73. rocznicę wyzwolenia Brodnicy. Z tej okazji podczas uroczystości w Pałacu Anny Wazówny, uhonorowano zasłużone dla Brodnicy i regionu osoby.

Wyróżnienia z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Brodnicy oraz 98. rocznicy Powrotu Pomorza do Macierzy:

Medal pamiątkowy Ubi Concordia, Ibi Victoria dla Józefa Mitury, prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Brodnicy w uznaniu pracy na rzecz polskiej spółdzielczości i działalności gospodarczej najstarszego Banku Spółdzielczego w kraju, które przyczyniają się do rozwoju powiatu brodnickiego oraz za otwarte serce i czynne wspieranie inicjatyw samorządowych, przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych i charytatywnych.

Medal pamiątkowy Ubi Concordia, Ibi Victoria dla Barbary Kopańskiej, dyrektor Zespołu Szkół w Pokrzydowie za działalność na rzecz wychowania młodzieży oraz krzewienie lokalnej kultury, tradycji, za cenne inicjatywy, które przyczyniły się do integracji społeczności a także promowania powiatu brodnickiego.

Medal pamiątkowy Ubi Concordia, Ibi Victoria dla Janusza Wiesiołka, właściciela Wytwórni Okuć Meblowych w Brodnicy za zasługi w dziedzinie gospodarki, aktywizację rynku pracy oraz działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, które przyczyniają się do rozwoju powiatu brodnickiego.

Statuetka Brodnicki Nenufar dla Małgorzaty Smoczyńskiej, sołtys Janówka za działalność na rzecz kultury i tradycji ludowej, promocji walorów polskiej wsi oraz aktywność społeczną, która przyczynia się do integracji lokalnej społeczności powiatu brodnickiego.

Statuetka Brodnicki Nenufar dla Jana Orzecha, prezesa Międzyszkolnego Klubu Sportowego za wybitne osiągnięcia trenerskie w piłce ręcznej, wieloletnią pracę popularyzującą aktywność sportową młodzieży, za działania integrujące i aktywizujące mieszkańców powiatu brodnickiego.

Statuetka Brodnicki Nenufar dla Stanisławowa Kosakowskiego, dyrektora Gimnazjum w Świedziebni za wieloletnią pracę na rzecz kultywowania regionalnej historii i tradycji, patriotycznego wychowania młodzieży oraz wspieranie lokalnych inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Wyróżnienie starosty brodnickiego dla Franciszka Rupińskiego, właściciela cukierni MIGO w Górznieza długoletnią aktywność w Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy, prężną działalność gospodarczą oraz działania wspierające rozwój kultury oraz społeczeństwa obywatelskiego w powiecie brodnickim.

Wyróżnienie starosty brodnickiego dla Daniela Zdziarskiego, właściciela Zakładu Mechaniki Pojazdowej w Strzygach za długoletnią aktywność w Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy, działania na rzecz lokalnej przedsiębiorczości, oraz cenne inicjatywy społeczne, integrujące mieszkańców powiatu które sprzyjają rozwojowi lokalnej społeczności.

Wyróżnienie starosty brodnickiego dla Andrzeja Kowalskiego, właściciela PPHU IZKAM w Bobrowie za długoletnią aktywność w Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy, oraz działania na rzecz lokalnej przedsiębiorczości, wspierające rozwój gospodarczy w powiecie brodnickim.

Wyróżnienie starosty brodnickiego dla Adama Kowalskiego, właściciela Zakładu Poligraficznego „Petit Graf” w Brodnicy za działania gospodarcze, które przyczyniają się do rozwoju powiatu brodnickiego oraz wspieranie inicjatyw samorządowych i lokalnych przedsięwzięć kulturalnych.

Wyróżnienie starosty brodnickiego dla Romana Hanuszewskiego, prezesa Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowie za długoletnią działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie brodnickim, kultywowanie szlachetnych idei ochotniczej straży pożarnej, zaangażowanie w działania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy i bezpieczeństwa mieszkańców, wychowania obywatelskiego młodzieży.

Wyróżnienie starosty brodnickiego dla Darii Szczecińskiej, szefowej sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brodnicy za wieloletnią organizację finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brodnicy, ogromny zapał i zaangażowanie w pracy społecznej oraz działania integrujące wolontariuszy z powiatu brodnickiego.

Medal Primus Inter Brodnicienses w dowód uznania za działania na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego w Brodnicy i promowanie miasta otrzymał dr Andrzej Jackiewicz.

Medale burmistrza Brodnicy:

Hanna Laskowska, nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Brodnicy za wieloletnie rozwijanie zdolności matematycznych wśród uczniów w powiązaniu z wiedzą o naszym regionie.

Barbara Rochon, pedagog w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Brodnicy za długoletnie prowadzenie współpracy wśród nauczycieli pedagogów – pedagog w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Brodnicy.

Jerzy Nawacki – 72,290 l. za działania na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, bezinteresowne oddanie dużej ilości krwi - Honorowi Dawcy Krwi.

Krystyna Momot, właściciel firmy ATLANTA w Brodnicy za zdobycie przez firmę ATLANTA tytułu Mikroprzedsiębiorcy Roku 2016 oraz promowanie naszego miasta.

Ryszard Zieliński, pracownik służby cywilnej administracji wojskowej za Za promowanie i kształtowanie postaw obronnych i patriotycznych wśród mieszkańców, szczególnie młodzieży.

Za działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących w mieście i powiecie – członkowie Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Brodnicy, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia:
Krystyna Bakaniewicz
Sławomir Domański prezes PZN
Jolanta Lewandowska
Grzegorz Lisiński
Danuta Runge

Za działania na rzecz społeczności lokalnej - prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych:
Adam Kruszkowski – ROD "ZDROWIE I RADOŚĆ"
Stefan Kruszyński – ROD "NAD STAWEM"
Henryk Schuetz – ROD "IGNACEGO PADEREWSKIEGO"

Za zaangażowanie w życie społeczne i rozwój kultury w mieście - członkowie Cechu Rzemiosł Różnych:
Marian Behrendt