Zaloguj się | Rejestracja

Mikołajki w Karbowie

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., godz. 10:36  |  Wersja do druku

Przez lata postać świętego zmieniła się nieco. Z biskupa stał się on puszystym, starszym panem z długą, białą brodą ubranym w zimowy strój. Taki wizerunek Mikołaja powstał dość niedawno, bo w 1932 roku na potrzeby kampanii reklamowej Coca-Coli. Kampania koncernu odniosła tak duży światowy sukces, że wizerunek Mikołaja został zmieniony zupełnie i pozostał taki do dnia dzisiejszego. Do Karbowa Mikołaj zawitał w dniu 9 grudnia.W sobotę, 9 grudnia w świetlicy wiejskiej w Karbowie odbyło się tradycyjne spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Wszystkich przybyłych, a w szczególności dzieci przywitał Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski i Sołtys wsi Karbowo Danuta Zielińska. W programie organizatorzy zapewnili atrakcje oraz oczywiście paczki dla dzieci wręczane przez Świętego Mikołaja. Spotkanie uświetnił występ zuchów i harcerzy pod kierownictwem Aldony Żurańskiej.

Inicjatywa spotkań dzieci ze Świętym Mikołajem zapoczątkowana została około 30 lat temu przez Radę Sołecką. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło aż 180 dzieci. Paczki ze słodyczami, wręczane dzieciom przez Mikołaja dofinansowano z funduszu sołeckiego. Spotkania te przynoszą dużo radości i niezapomnianych emocji wśród obecnych.

Na sali stworzono klimat świąteczny tj. piękny żłobek, ozdobione choinki i udekorowane okna. Sponsorem choinek do świetlicy było Nadleśnictwo Brodnica, za które serdecznie dziękujemy. Wszystkie prace związane ze zorganizowaniem paczek z upominkami i dekoracją sali to zasługa pań Barbary Dobrzyńskiej i Danuty Zielińskiej oraz członków Rady Sołeckiej wsi Karbowo.reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG

Mikołajki w Karbowie/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama