Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

piątek, 15 grudnia 2017 r., godz. 15:17  |  Wersja do druku

W dniu 15 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie projektów w dziedzinie polityki społecznej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego uczestniczyli także przedstawiciele Gminy Brodnica – wójt Edward Łukaszewski oraz skarbnik Witold Jastrzębski.Na uroczystym spotkaniu przekazano 23 umowy dotyczą m. in. budowy i adaptacji obiektów na przedszkola, mieszkania socjalne i ośrodki opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Umowa przekazana gospodarzowi Gminy Brodnica dotyczy budowy i adaptacji obiektów na przedszkola na terenie gminy. Wartość przygotowanego przez Gminę Brodnica projektu wyniesie 795 828,91 zł, a kwota otrzymanego dofinansowania to 456 476,45 zł.

Przedsięwzięcie będzie realizowane pod nazwą "Zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach poprzez ich rozbudowę oraz adaptację istniejących pomieszczeń wraz z budową placów zabaw.". Projekt rozbudowy i adaptacji istniejących pomieszczeń na potrzeby przedszkoli zakłada powstanie nowych miejsc wychowania przedszkolnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, nowym ogrodzeniem oraz wyposażeniem.

Nowo powstałe pomieszczenia przedszkolne będą spełniały standardy obowiązujące w tego typu placówkach. W zakres projektu wchodzą: zmiana sposobu użytkowania części budynku Szkoły Filialnej w Cielętach poprzez adaptację istniejących pomieszczeń wraz z rozbudową na potrzeby przedszkola, zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Gortatowie na przedszkole oraz zmiana sposobu użytkowania części budynku Wiejskiego Domu Kultury w Karbowie poprzez adaptację istniejących pomieszczeń wraz z rozbudową na potrzeby przedszkola.

W ramach projektu powstaną trzy przedszkola przewidziane łącznie dla 75 dzieci. W każdym obiekcie powstaną nowe miejsca, a tym samym lepszy dostęp do usług edukacyjnych w zakresie wychowania przedszkolnego na terenie gminy Brodnica.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama