Zaloguj się | Rejestracja

Imprezy dla dzieci w CKZiU w Brodnicy

środa, 06 grudnia 2017 r., godz. 12:16  |  Wersja do druku

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej przez trzy dni gościły dzieci zaproszone na spotkania mikołajkowe. Było przedstawienie przygotowane przez uczniów CKZiU, pokazy zumby, słodkie paczki i spotkania z Mikołajem.W dniu 1 grudnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej gościły dzieci z Przedszkola nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 2, zaproszone na Dziecięcą Akademię Czytania Bajek. Spotkanie z przedszkolakami zorganizowali nauczyciele CKZiU - Elżbieta Gaca oraz Justyna i Krzysztof Bartoszewscy. Głównym punktem programu była inscenizacja bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały historię o złej królowej, ślicznej księżniczce oraz radosnych i dobrych krasnoludkach. Podziwiały też piękne dekoracje, kostiumy, a przede wszystkim aktorów, którzy potrafili i wzruszyć i rozbawić małych widzów.

Po inscenizacji dzieci bawiły się wraz z bohaterami bajki - na weselu królewny Śnieżki z królewiczem. Pomysł przedsięwzięcia integrującego młodzież oraz 4 i 6-latków zrodził się z potrzeby propagowania książek i czytelnictwa. Organizatorom zależało na tym, by książka stała się przyjacielem dzieci i jak najczęściej zwyciężała w rywalizacji z telewizorem i komputerem.

W imprezie uczestniczył starosta brodnicki Piotr Boiński, który przybył z wielkim koszem cukierków dla dzieci. Wśród gości byli również: naczelnik Wydziału Oświaty, Edukacji i Sportu Stanisław Czajkowski, dyrektor Przedszkola nr 8 Ewa Hekert, wicedyrektorzy CKZiU Alicja Wiśniewska, Violetta Sternicka-Twarogowska oraz Jarosław Hiszpański.

W inscenizacji bajki wystąpili uczniowie CKZiU: Natalia Żurańska, Aleksandra Pilewska, Zuzanna Melkowska, Paulina Steinborn, Jowita Węgielewska, Laura Kossakowska, Piotr Filipski, Kacper Skowroński, Karol Małkowski, Igor Wierzchołowski, Igor Łaska, Arian Prusak, Jakub Czerwiński oraz Kacper Gutowski.

W dniu 2 grudnia w hali sportowo-widowiskowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci pracowników szkoły. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Dzieci obejrzały inscenizację bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach, przygotowaną przez Elżbietę Gaca, Justynę Bartoszewską oraz Krzysztofa Bartoszewskiego. W roli aktorów wystąpili uczniowie CKZiU.

Nauczyciele wychowania fizycznego Anita Głodowska, Magdalena Szymańska oraz Mateusz Gutfeld przygotowali wraz z uczniami technikum pokaz zumby, do wspólnego tańca zaprosili również dzieci. Dużo radości najmłodszym uczestnikom imprezy sprawiło wspólne przygotowanie ozdób choinkowych i strojenie drzewka. Malowanie bombek odbywało się pod okiem członków Samorządu Uczniowskiego CKZiU oraz opiekunek - Joanny Olszewskiej i Anny Gęsickiej.

Członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego przygotowali sesję fotograficzną proponując wszystkim zainteresowanym pamiątkowe zdjęcia rodzinne z Mikołajem. Największą atrakcją popołudnia była wizyta Mikołaja z bogatymi paczkami dla dzieci pracowników CKZiU. Impreza zakończyła się wspólną zabawą w miłej i świątecznej atmosferze.

W dniu 3 grudnia w hali widowiskowo-sportowej CKZiU przy ulicy Karbowskiej odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci i pracowników firmy Gotec Polaska z Jastrzębia. Uczniowie z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz z klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie kucharz (CKZiU) przygotowali bankiet dla 300 osób. Na stołach znalazły się kanapki, nadziewane babeczki i ptysie oraz koreczki owocowe.

Poczęstunek przeznaczony głównie dla dzieci, był nie tylko smaczny i przygotowany zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, ale także pięknie się prezentował na stołach. Uczniowie przygotowywali catering pod opieką nauczycieli CKZiU: Izabeli Cieszyńskiej, Marii Czurpyńskiej, Hanny Jarzynki, Beaty Jaczewskiej i Joanny Laskowskiej. Mikołajkową imprezę firmy Gotec uświetnił też występ uczniów CKZiU, którzy zaprezentowali dzieciom inscenizację bajki o królewnie Śnieżce i krasnoludkach.reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Mikołajkowe spotkania dla dzieci/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama