Zaloguj się | Rejestracja

Wyróżnieni z okazji Święta Niepodległości

piątek, 10 listopada 2017 r., godz. 16:17  |  Wersja do druku

W dniu 10 listopada w Pałacu Anny Wazówny odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ich trakcie starosta brodnicki wyróżnił zasłużonych mieszkańców powiatu brodnickiego.Medal Pamiątkowy Ubi Concordia, Ibi Victoria otrzymali: Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski i Wójt Gminy Bartniczka Wiesław Biegański - za m.in. wieloletnią współpracę z samorządem Powiatu Brodnickiego, działania, które przyczyniły się do integrowania i aktywizowania mieszkańców oraz rozwoju powiatu brodnickiego.

Statuetkę "Brodnicki Nenufar" otrzymał hm Maciej Betlejewski, komendant Hufca ZHP Brodnica - za działania społeczne i kulturalne popularyzujące idee harcerskie i patriotyczne.

Gospodarze Powiatu: starosta Piotr Boiński, wicestarosta Mariusz Klonowski oraz Roman Pytlasiński, przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy wyróżnili także: Aleksandrę Śmigowską z Mileszew (gmina Jabłonowo Pomorskie) - za pracę i zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy warunków życia zwierząt oraz cenne inicjatywy w popularyzowaniu idei pomocy zwierzętom bezdomnym, krzywdzonym i maltretowany oraz Justynę Łubińską, radną Rady Miejskiej w Górznie i przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Górznie - za działania społeczne na rzecz mieszkańców miasta i gminy Górzno oraz aktywność w powołaniu i prowadzeniu Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas patriotycznej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości burmistrz Brodnicy uhonorował Medalami Brodnicy osoby, które swoją pracą i zaangażowaniem służą Małej Ojczyźnie. Z inicjatywy burmistrza Brodnicy, na wniosek wojewody kujawsko-pomorskiego, prezydent RP odznaczył Tadeusza Rokickiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Tadeusz Rokicki odznaczony został za wybitne zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienia idei czerwonokrzyskiej oraz za działalność społeczną.

Medale burmistrza Brodnicy otrzymali:
- Albin Schmeichel za wkład w powstanie pierwszego Wolnego Związku Zawodowego Solidarność w ZSM POLMO S.A. Brodnica
- Mirosława i Zbigniew Nowińscy firma Agromax z okazji jubileuszu 25-lecia firmy
- Grażyna Szwarc firma Składnica Opału z okazji jubileuszu 25-lecia firmy
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3
- Elżbieta Dobies, Grażyna Kruszyńska konkurs matematyczny "Igraszki z ułamkami"
- Anna Majchrzak, Aleksandra Lechowicz Międzyszkolny konkurs ortograficzny "O pióro burmistrza"
Zespół Szkół nr 1
- Jelena Wysocka, Ewa Domińska organizatorki od wielu lat międzyszkolnego konkursu językowo-informatycznego, który z uwagi na jego specyfikę cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów
- Iwona Kempińska-Paterewicz, Renata Patalon konkurs międzyszkolny "Potyczki matematyczno-przyrodnicze"
- Marek Jasiński konkurs o zasięgu regionalnym "Liga Zadaniowa" przy współpracy z Wydziałem Matematyki UMK
Szkoła Podstawowa nr 3/ klasy gimnazjalne
- Renata Ronkiewicz konkurs ruchu drogowego, sukcesy na wielu szczeblach, duże zaangażowanie w przygotowanie uczniów
- Betina Lisiecka organizatorka konkursu o zasięgu powiatowym "Wybieramy zawód"

Przed uroczystościami w Pałacu Anny Wazówny Narodowe Święto Niepodległości uczczono uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny z udziałem żołnierzy 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych i delegacji. Tego dnia złożono także kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności, przy ul. 3 Maja.


reklama

Źródło: brodnica.com.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama