Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

poniedziałek, 30 października 2017 r., godz. 11:58  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Brzoziu uczniowie klasy 3 a biorą udział w projekcie edukacyjnym "Dzieci listy piszą", który ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości."Dzieci listy piszą" to nowy projekt edukacyjny klasy 3 a w Szkole Podstawowej w Brzoziu. Uczniowie nawiązali współpracę z uczniami klasy 3 ze Szkoły Podstawowej z Mnichowa w gminie Gniezno. Akcja ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania czegoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób.

Każde dziecko zawiera znajomość listowną z uczniem klasy 3 z zaprzyjaźnionej szkoły. Nasi uczniowie przygotowali jako pierwsi listy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mnichowie. Dzieci przedstawiły się, pisały o sobie, swoich zainteresowaniach, o klasie i szkole. Ozdobiły kartki, rysunkami, naklejkami, niektóre włożyły zdjęcia. Zadbały o wszystkie elementy listu, nauczyły się poprawnie adresować kopertę. Wszystkie listy zostały włożone do wspólnej koperty i nadane w Urzędzie Pocztowym w Brzoziu.

Uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu z niecierpliwością czekali na odpowiedź i wyglądali listonosza. W końcu doczekali się i odebrali listy od uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły. Okazało się, że dzieci wiele łączy. Wspólne zainteresowania, liczba i wiek rodzeństwa, a nawet imiona rodzeństwa. Dzieci tak bardzo się cieszyły, że od razu chciały odpisać. Odpisały z samego rana następnego dnia. Postanowiły wysłać zaprzyjaźnionej szkole drobny prezent – książkę o Pojezierzu Brodnickim. Aby ich koledzy mogli zobaczyć jakie piękne lasy, jeziora , widoki, a także piękne zabytki architektury je otaczają. Ponadto opisały w książce zdjęcia, które przedstawią miejsca blisko ich miejsca zamieszkania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Miny dzieci mówią same za siebie, ile radości sprawiają im te listy.

Wychowawca klasy III A Angelika Nagórska

reklama

Dzieci listy piszą:


Źródło: Angelika Nagórska

Dzieci listy piszą/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama