Zaloguj się | Rejestracja

Szkoła Filialna w Zasadach

poniedziałek, 23 października 2017 r., godz. 12:15  |  Wersja do druku

W Szkole Filialnej w Zasadach obchodzono Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Z tej okazji w szkole zorganizowano apel, a po nim dzieci starały się wczuć w sytuację osoby niewidomej, radząc sobie z określonymi zadaniami.Międzynarodowy Dzień Białej Laski
Dnia 16 października w naszej szkole obchodzono przypadający na dzień 15 października Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Kierownik szkoły p. Teresa Durszlewicz przygotowała na korytarzu szkolnym okolicznościową gazetkę i apel z tej okazji. Przedstawiła cele i założenia święta osób niewidomych i słabowidzących. Zwróciła uwagę na rys historyczny białej laski oraz informowała jak zachowywać się w towarzystwie niewidomego. Wspomniała, że dziecko, dla którego już drugi rok są zbierane plastikowe nakrętki, oprócz wielu schorzeń, ma również problem ze wzrokiem. Chłopiec ma trzy lata i od urodzenia nie widzi.

Po apelu, dzieci i uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców starali się wczuć w sytuację osoby niewidomej, radząc sobie z określonymi zadaniami. Dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcą p. Elżbietą Rupińską próbowały z zamkniętymi oczami dojść do miejsca, w którym dzwonił dzwoneczek. Potem mając zasłonięte oczy, starały się w łazience umyć ręce. Uczniowie klasy II z wychowawcą p. Teresą Durszlewicz, mając szaliki na oczach, kredkami starały się przedstawić swoją ulubioną zabawkę. Następnie uczniowie, korzystając z laski, mieli za zadanie przejść po ułożonych materacach. Laska miała im służyć do sprawdzania podłoża, po którym się poruszali. Po sytuacjach symulacyjnych uczniowie w swobodnej dyskusji dzielili się swoimi wrażeniami.

Konkurs na najlepszy różaniec
Dnia13 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy różaniec. Ocenie podlegało 12 prac. Wszystkie różańce były starannie i pomysłowo wykonane. Aby ocena była jak najbardziej obiektywna, swoje głosy oddawali uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet przebywająca w szkole gościnnie pani dyrektor Wiesława Zalewska. Po przeliczeniu wszystkich głosów, okazało się, że są dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca.

I miejsce zdobyli: Zosia Zaborowska i Łukasz Zdrojewski z kl. II
II miejsce: Martyna Wesołowska i Dominik Celebucki z kl. III
III miejsce: Nikola Wesołowska z kl. II i Lenka Szczucka z oddz. przedszk.

Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Pani katechetka Katarzyna Michalska, która była koordynatorem tego konkursu, po ogłoszeniu wyników w szkole, wszystkie różańce przekazała do kościoła w Sadłowie, gdzie wezmą one udział w konkursie parafialnym, organizowanym przez proboszcza.


Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którym obecna była Dyrektor Szkoły p. Wiesława Zalewska oraz Panie z Rady Rodziców. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego p. Jolanty Rutkowskiej przedstawili ciekawy program artystyczny. Zawarli w nim słowa podziękowania jak i życzenia dla p. dyrektor, poszczególnych nauczycieli oraz pracowników obsługi. Do podziękowań i życzeń dołączyły panie z Rady Rodziców. Pani U. Alichniewicz z rąk Pani Dyrektor za swoją pracę otrzymała Nagrodę Dyrektora Szkoły. Dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Święto marchwi i jabłka
Październik to miesiąc, w którym obchodzą swoje święto jabłuszko i marchewka. W czwartek, 5 października, bohaterem dnia było jabłuszko, a tydzień później – marchewka.W czasie zajęć dzieci zdobywały wiedzę i utrwalały wiadomości na temat ich wartości odżywczych oraz poznawały walory smakowe. Zabawy i ćwiczenia oraz rozwiązywane zagadki i sprawiły dzieciom wiele radości. Przedszkolaki dyskutowały także na temat treści wierszy autorstwa Jana Brzechwy pt. "Entliczek – pentliczek" i "Marchewka", a także słuchały i uczyły się powiązanych z tematem piosenek pt. "Jabłka" i "Urodziny marchewki". Tegoroczne święto jabłuszka dzieci zakończyły degustacją kompotu, który same przygotowały, natomiast marchewka stała się w ręku każdego dziecka piękną kukiełką.reklama

Źródło: swiedziebnia.pl

Szkoła Filialna w Zasadach/fot. swiedziebnia.pl:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama