Zaloguj się | Rejestracja

SP w Świedziebni

czwartek, 12 października 2017 r., godz. 19:35  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Świedziebni nie sposób się nudzić. Prowadzone są ciekawe zajęcia szkolne i dodatkowe. Dzieci uczestniczą także w różnego rodzaju konkursach, jak choćby w tym "Jestem bezpieczny w najbliższym otoczeniu", który skierowany był do uczniów klas I–III.Garść najnowszych wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni:

Dyskoteka integracyjna
Jak co roku we wrześniu odbyła się dyskoteka integracyjna dla uczniów klas 4-7 oraz wszystkich nauczycieli. Nowi uczniowie klas czwartych zaprezentowali się w swojej nowej odsłonie wraz z wychowawcami. Zabawa udała się wspaniale.

Gry stolikowe w szkole
W piątek po południu odbyło się zorganizowane spotkanie sportowo – stolikowe pt. "Gry i zabawy stolikowe - mega rozwojowe" dla chętnych dzieci, rodziców i nauczycieli klas młodszych. Spotkanie zorganizowały : R.Cieciórska, I.Wasicka. A.Stawicka i A.Zielińska.

"Jestem bezpieczny w najbliższym otoczeniu" - konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny "Jestem bezpieczny w najbliższym otoczeniu" skierowany był do uczniów klas I–III w ramach programu "Bezpieczna +". Głównym celem konkursu było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze, zastosowanie zasad bezpieczeństwa w praktyce oraz zwrócenie uwagi na lokalne zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci.
W konkursie udział wzięło 28 uczniów.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Magdalena Sokołowska IIIb
II miejsce - Mikołaj Aranowski Ia
III miejsce - Blanka Smoleńska Ia
Wyróżnienie - Klaudia Biernacka IIIb
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.Wyróżnione prace można obejrzeć na gazetce w holu szkoły. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Kowalska.

Spotkania z pielęgniarką szkolną
W szkole odbyło się spotkanie klas I-III z pielęgniarką szkolną panią Mają Getka, która przedstawiła uczniom zasady zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz przestrzegania zasad higieny.

Spotkanie ze strażakiem
Dla klas 1-3 oraz klas 5 zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy, panem R. Czarneckim na temat unikania zagrożeń i reagowania na niebezpieczne sytuacje w najbliższym otoczeniu.

Warsztaty
W naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów nt. "Porozumienie bez przemocy M.Rosenberga w szkole", oraz mediacje konfliktów wg Porozumienia bez przemocy dla uczniów klas siódmych prowadzone przez panią Bernadettę Jabłońską z Ośrodka Konsultacyjno-Edukacyjnego i Wsparcia Rodziny w Olsztynie.

Wycieczka do lasu
Uczniowie klas 1-3 w pierwszych dniach września, udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej GLPK w Rudzie na warsztaty na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z przyrodą.

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy
W piątek uczniowie klasy 3a i 3b udali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy, aby zobaczyć z bliska pokazy strażaków, obejrzeć profesjonalny sprzęt strażacki i zapoznać się z odpowiedzialną i ciężką pracą strażaka.reklama

Źródło: SP w Świedziebni

SP w Świedziebni/fot. nadesłane :


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama