Zaloguj się | Rejestracja

Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych

wtorek, 10 października 2017 r., godz. 08:13  |  Wersja do druku

Przez dwa dni październikowego weekendu trwała rywalizacja drużyn samorządowych z całej Polski. Nagrodą w VI Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych był Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas tegorocznej edycji turnieju rywalizowało 10 drużyn.Szósty Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych przeszedł do historii. W miniony weekend 7 i 8 października br. w hali sportowej w Górznie spotkało się 10 drużyn reprezentujących samorządy z całej Polski. Grupę pierwszą z dorobkiem 11 punktów wygrali samorządowcy z Sępólna Krajeńskiego wyprzedzając Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu – 7 pkt. Obie drużyny awansowały do niedzielnych półfinałów.

Na trzecim miejscu uplasowali się siatkarze z Powiatu Tczewskiego (6 pkt). O miejsca IV i V trwała zacięta walka pomiędzy drużynami Choczewa 2 i Gminy Miasta Toruń. Po rozegraniu wszystkich meczów eliminacyjnych w grupie I okazało się, że obie drużyny zdobyły po 3 pkt. Również w setach był ten sam wynik 3:7. Według regulaminu turnieju ostatecznie o kolejności miejsc zdecydował stosunek "małych punktów", w których lepszymi okazali się siatkarze Choczewa 2.

Zespoły z miejsc 3 i 4 rozegrały w niedzielę mecze o miejsca V-VIII. Drugą grupę zdominowali samorządowcy ze Starego Pola, którzy wygrali wszystkie mecze po 2:0 zdobywając maksymalną ilość 12 punktów. Drugie miejsce zajęli siatkarze Choczewa 1 z dorobkiem 8 pkt. Trzecie miejsce z dorobkiem 5 pkt zdobył Solec Kujawski a czwarte Urząd Miasta i Gminy Górzno (4 pkt). Obie drużyny zagrały w niedzielę o miejsca V-VIII.

Mecze niedzielne rozpoczęły się od dwóch półfinałów. W pierwszym Urząd Marszałkowski z Torunia przegrał z faworytem turnieju zespołem Stare Pole 0:2. Drugi półfinał zakończył się również wynikiem 2:0 dla Sępólna Krajeńskiego. W meczu o III miejsce spotkały się zespoły, które przegrały swoje półfinały. Mecz zakończył się zwycięstwem Choczewa 1 wynikiem 2:0. Finał turnieju to popis ubiegłorocznych zwycięzców zespołu Stare Pole, który również w tym roku zwyciężył pokonując Sępólno Krajeńskie 2:0.

Bardzo ciekawe były pojedynki w meczach o miejsca V-VIII, w których uczestniczyli siatkarze z Górzna. Ostatecznie piąte miejsce zdobyła drużyna Powiatu Tczewskiego, która przegrała jedynie z drużyną z Górzna 1:2 wygrywając pozostałe mecze po 2:0. O miejsce VI-VII trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Górznem i Solcem Kujawskim. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po 4 pkt. O końcowej klasyfikacji decydowały sety, w których lepszymi okazali się samorządowcy z Solca Kujawskiego.

VIII miejsce zdobyli siatkarze Choczewa 2 z dorobkiem 3 pkt. Miejsce IX po zwycięstwie nad Gminą Miasta Toruń 2:0 wywalczyli siatkarze Choczewa 3. Na zakończenie turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe statuetki a najlepszym Puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Najlepsza drużyna powiatu brodnickiego została uhonorowana okazałym pucharem ufundowanym przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Brodnicy Józefa Miturę. Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Samorząd Mieszkańców Górzna. Burmistrz Górzna zamykając VI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych zaprosił wszystkich na kolejne zawody za rok.

Organizatorami Turnieju byli Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta i Gminy Górzno.


reklama

Źródło: gorzno.pl

Samorządowcy rywalizowali w Górznie:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama