Razem do Trójstyku

czwartek, 28 września 2017 r., godz. 17:46  |  Wersja do druku

"Razem do Trójstyku" to akcja mająca na celu spotkanie środowisk lokalnych w pięknych okolicznościach przyrody. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w okolicach wsi Konopaty leżącej na trójstyku województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz powiatów: brodnickiego, żuromińskiego i działdowskiego.

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna na Trójstyku, która odbyła się w dniu 23 września cieszyła się ogromnym powodzeniem. Na miejsce przybyło wielu wędrowców w różnym wieku i w przeróżny sposób. Wydarzenie, którego gospodarzami były trzy województwa, zgromadziło także wielu znaczących przedstawicieli okolicznych urzędów, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się do "Gościńca Myśliwskiego" w Konopatach, gdzie odbył się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami. Można było skosztować potraw, ciast domowego wypieku, na każdego czekała też kiełbasa z imponujących rozmiarów grilla.

Na miejscu odbyły się także konkursy przeznaczone dla uczestników w różnym wieku, a na specjalnie przygotowanych stoiskach można było nie tylko zasmakować w regionalnej kuchni, ale także zapoznać się z ofertą edukacyjną i turystyczną regionu. Spotkanie na trójstyku trwało do późnego popołudnia i było miłym akcentem kończącym sezon letni w regionie.

Razem do Trójstyku/fot. UG Lubowidz :

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ pojawiły się już piękne choinki w doniczkach. Zapraszamy!