Zaloguj się | Rejestracja

Festyn w Janówku

wtorek, 26 września 2017 r., godz. 21:38  |  Wersja do druku

W niedzielę, 24 września w Janówku po raz trzeci odbył się się festyn "Barwy Jesieni". W programie przygotowano wiele atrakcji, z których na szczególną uwagę zasługiwały wyścigi ciągników. Był slalom na czas, a także konkurencja sprawnościowa z przyczepą. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a publiczność stawiła się tłumnie.Pogoda bardziej przypominająca letnią niż jesienną dopisała znakomicie, mieszkańcy również przybyli liczną grupą, nie było więc możliwości, żeby festyn się nie udał. Organizatorzy - sołtys i rada sołecka, OSP, KGW w Janówku i mieszkańcy przygotowali wiele atrakcji. Dla dorosłych były stoiska z gastronomią, wyrobami z wosku, stoiska handlowe i zdobywające coraz większą popularność wyścigi ciągników.

Te ostatnie podzielono na dwie kategorie - do 80 KM i powyżej 80 KM. Ciągniki startowały w slalomie na czas i w konkurencji sprawnościowej z przyczepą. Niezwykle widowiskowe zawody zgromadziły liczną rzeszę dopingujących je kibiców i nie przeszkadzały w tym tumany kurzu unoszącego się nad zawodnikami.

Zadbano również o najmłodszych, dla który przygotowano zabawy z animatorami, w których wzięli także udział najbliżsi maluchów. Było dużo śmiechu i radości, a także liczne nagrody.

Sołtys sołectwa Janówko Małgorzata Smoczyńska podsumowując w zeszłym roku imprezę powiedziała:

- Staramy się bardzo, by promować i wieś i gminę. Zrodził się pomysł, żeby zorganizować wyścigi ciągników i tym przyciągnąć publiczność i mieszkańców. To znakomita okazja do integracji mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Mamy życzliwych mieszkańców, którzy użyczyli miejsca parkingowe. Nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich upiekły ciasta i częstują nimi i kawą. Chodziło nam o to, żeby w festyn włączyć dzieci i całe rodziny. Jest to okazja, żeby wyjść z domu, porozmawiać i przy okazji sprawdzić swoje umiejętności kierowania ciągnikiem.

Tegoroczna impreza była trzecią z kolei i sądząc po ilości przybyłych, rozwija się w tempie błyskawicznym. Wszystko więc wskazuje na to, że wpisze się na stałe do kalendarza i w przyszłym roku będziemy również trzymać kciuki za szalejących traktorzystów.


Wyścigi ciągników - Festyn "Barwy Jesieni":


reklama

Festyn w Janówku:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama