Zaloguj się | Rejestracja

Biesiada Seniorów w Gorczenicy

poniedziałek, 25 września 2017 r., godz. 18:36  |  Wersja do druku

Jesień życia może być kolorowa i wesoła. O tym można się było przekonać w niedzielę, 24 września w Gorczenicy, gdzie seniorzy śpiewali na siedemnastej z kolei Biesiadzie Kulturalnej Seniorów.Coroczne Biesiady Kulturalne Seniorów są okazją do przedstawienia dorobku artystycznego klubów i zespołów. Każdego roku zgłaszają się formacje nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale również z województw ościennych. Bywają też goście spoza granic naszego kraju. Biesiada służy wymianie doświadczeń, ale jest także okazją do corocznej wspólnej zabawy i kultywowania tradycji regionalnych.

Biesiada ma charakter przeglądu, a towarzyszą jej kiermasz z rękodziełem artystycznym oraz kiermasze kulinarne, na których można się smakowicie posilić. Organizatorami Biesiady Kulturalnej Seniorów są: Gminna Biblioteka Publiczna w Szczuce i Wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski.

Przez pierwsze cztery lata biesiada miała charakter konkursu, a obecnie jest przeglądem. Dzięki wójtowi, pracownikom Urzędu Gminy Brodnica, GOPS-u, biblioteki, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gorczenicy, gronu nauczycielskiemu, pracownikom administracji i obsługi, młodzieży szkolnej, która opiekuje się zespołami podczas biesiady, Radzie Rodziców, paniom z KGW i sponsorom, coroczne biesiady udają się znakomicie.

Wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski witając gości powiedział:

- Chcemy otworzyć się na osoby w wieku dojrzałym, stworzyć im chwilę radości na terenie naszej gminy. Myślę, że w Szkole Podstawowej w Gorczenicy udaje się to bardzo dobrze.


reklama

XVII BIESIADA KULTURALNA SENIORÓW – GORCZENICA 2017
W tym roku w Gorczenicy odbyła się 17 Biesiada Seniorów. W 2001 roku z inicjatywy p. Stefana Czupryńskiego zorganizowano pierwszą biesiadę. Pracownicy Urzędu Gminy zaprosili kilka zespołów, na terenie gminy działały wtedy 2 zespoły w Szczuce "Szczupanki" i w Karbowie "Karbowianie". To te zespoły uświetniały wszystkie gminne uroczystości.

Z czasem impreza się rozrastała, tworzyły się kontakty, zespoły z różnych regionów wzajemnie się zapraszały. Nawiązaliśmy też kontakt z naszymi rodakami z Litwy, byli u nas w 2011 roku i w 2015. W tym roku wysłane były 34 zaproszenia, odpowiedziało 26 zespołów, czyli około 290 osób.

Biesiada jako wydarzenie kulturalne odbywa się dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Bez wsparcia Urzędu Gminy, p. Wójta i pracowników nie byłoby szans na organizację. Największą pomoc i wsparcie otrzymuję od osób zaangażowanych tak osobiście, np. p. dyrektor miejscowej szkoły Elżbieta Krajnik angażuje do pomocy młodzież i grono nauczycielskie, P. Kierownik GOPS Wiesława Jaranowska współpracuje ze sponsorami, którzy od kilku lat ofiarowują nam różne artykuły, bardzo im dziękuję za ten gest i cieszę się, że można na nich liczyć.

Pracownicy Urzędu Gminy jest ich kilku, pomagają w różnych aspektach, od rozłożenia sceny, obsługi gości i uczestników biesiady, potem sprzątnięcia i rozwiezienia sprzętów kończąc. Mamy też uzdolnionego plastyka, który od 12 lat wykonuje dekoracje sceny, żaden motyw jeszcze się nie powtórzył, jest nim p. Michał Gutkowski.

Bardzo dziękuję p. Wiesławowi Mierzyńskiemu właścicielowi firmy Avis, który zapewnia nam nagłośnienie, świetnie prowadzi imprezę i ją fotografuje. Dziękuję też bardzo serdecznie p. Jolancie Zembrzyckiej za opiekę medyczną nad uczestnikami Biesiady, w czasie trwania imprezy.

Wśród zaproszonych gości obecny był pan Zbigniew Sosnowski, poseł na Sejm, który przyjeżdża do nas na każdą Biesiadę a także swą obecnością zaszczycili nas: Ryszard Bober, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wicestarosta Brodnicki Mariusz Klonowski, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, dyrektorzy szkół: Elżbieta Krajnik SP Gorczenica, Dorota Katarzyńska SP Szabda, Wiesława Jaranowska Kierownik GOPS Brodnica oraz radni Gminy Brodnica, Wiesław Nowiński, Jan Świtanowski , Zbigniew Wiśniewski, Adam Szostakowski, sołtys Wojciech Brokos, Teresa Ojewska z Szymkowa,Danuta Grzyb Regionalna Przewodnicząca KGW.

Na Biesiadzie są też osoby wystawiające swój dorobek w postaci rękodzieła, p. Renata Zdunowska z Komorowa, Klaudia Dąbrowska ze Świedziebni. Serdeczne podziękowania składam sponsorom: Renacie i Andrzejowi Zanieckim, Wiesławie i Czesławowi Okrasa, Wiesławowi Nowińskiemu, Franciszkowi Rupińskiemu Cukiernia „Migo” z Górzna, Beacie Grzybowskiej i Tomaszowi Siekierskiemu firma "Multi" z Brodnicy

Opracowała Małgorzata Zarembska


Biesiada Seniorów w Gorczenicy:
Biesiada Seniorów/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama