Zaloguj się | Rejestracja

Cieleta

sobota, 23 września 2017 r., godz. 15:35  |  Wersja do druku

W dniu 16 września na terenie Szkoły Filialnej w Cielętach odbył Rodzinny Festyn Sportowy zatytułowany "W zdrowym ciele zdrowy duch". W organizację imprezy zaangażowała się Rada Sołecka Sołectwa Cielęta z sołtysem Wiesławem Nowińskim, a także pracownicy szkoły w Cielętach z dyrektorem Zenonem Matuszewskim i kierownikiem Szkoły Filialnej Marylą Wolentarską.Celem imprezy było zachęcanie do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, wspólna zabawa i ruch na świeżym powietrzu, a także integracja mieszkańców sołectwa. Festyn rozpoczął się o godz. 13:00 powitaniem przez sołtysa wsi Cielęta Wiesława Nowińskiego, rodzin przybyłych na imprezę.

Po otwarciu imprezy Maciej Zajda poprowadził zumbę z udziałem wszystkich uczestników festynu. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci: darmowa zjeżdżalnia dla dzieci - zamek, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków. Dla dzieci oraz ich rodziców były różnego rodzaju konkurencje sportowe (piłka nożna, konkursy sprawnościowe dla maluchów i starszych).

Podczas imprezy częstowano pyszną grochówką. Domowe wypieki przygotowali rodzice, a na stoisku z produktami pszczelimi można było kupić miód oraz wyroby z wosku pszczelego. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w darmowej loterii fantowej.

Dzięki współpracy ze służbami mundurowymi mieszkańcy mieli okazję do spotkania z policją i strażą pożarną - odbyła się pogadanka o bezpieczeństwie, pokaz radiowozu i wozu strażackiego. Odbył się także pokaz pierwszej pomocy przygotowany i przedstawiony przez Harcerski Klub Specjalności Ratowniczych działający przy Hufcu Brodnica.

Dużą atrakcją był pokaz karate Shotokan w wykonaniu zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate SHOTOKAN w Brodnicy, wśród których są także uczniowie szkół gminnych z terenu gminy Brodnica.

Środki na organizację imprezy pochodziły z budżetu Gminy Brodnica oraz ze wsparcia licznej grupy sponsorów i partnerów festynu: KARATE SHOTOKAN Brodnica, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Lech Pniewski Cielęta, ELEKTRO Sławomir Otrembski Cielęta, gospodarstwo rolne AGRIPOL sp. z o.o. Cielęta, Budownictwo ogólne - usługi Wojciech Warachowski Cielęta, Usługi transportowo-sprzętowo-handlowe Wiesław Trędowicz Cielęta, Mechanika, blacharstwo, lakiernictwo samochodowe oraz usługi holownicze Waldemar Brzeziński Cielęta,sklep spożywczo-przemysłowy Irena Krajnik Cielęta, Firma DOKO z Brodnicy, restauracja ZACISZE Bogusława Czapska Gorczenica, GARDENWOOD sp. z o.o. Justyna i Marek Łapyr Cielęta, Miody naturalne z własnej pasieki Ilona i Janusz Kostuszyńscy Cielęta, JUMATRANS Marek Brzozowski, radny rady powiatu Zenon Matuszewski, Andrzej Orzechowski,malowanie twarzy Małgorzata Wolentarska, Paulina Rumińska, Kamila Joniak, Zuzanna Złocka, Milena Pruszewicz.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Rodzinny Festyn Sportowy:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama