Zaloguj się | Rejestracja

Umowy RPO

piątek, 22 września 2017 r., godz. 12:35  |  Wersja do druku

W czwartek, 21 września w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparcie otrzyma 12 samorządów lokalnych, w tym gmina Świedziebnia i 6 placówek medycznych.Środki trafią do Inowrocławia, powiatu aleksandrowskiego oraz gmin Świedziebnia, Bobrowo, Golub-Dobrzyń, Gostycyn, Sicienko i Topólka. Suma wsparcia z RPO to 9,3 miliona złotych.

W gminie Świedziebnia środki trafią na termomodernizację budynku Szkoły Filialnej w Zasadach oraz budynku Szkoły Filialnej w Michałkach. Przedmiotem projektu jest realizacja prac termomodernizacyjnych oraz polegających na wymianie istniejącego oświetlenia na wykorzystujące technologię LED.

Wśród wręczanych dziś umów o dofinansowanie projektów jest kolejnych osiem inwestycji dotyczących kompleksowej modernizacji energetycznej budynków publicznych, przede wszystkim szkół. Wsparcie trafi na ocieplenie i odnowę elewacji, wymianę pokrycia dachowego, okien i drzwi, instalację energooszczędnego oświetlenia, modernizację systemów grzewczych oraz instalację systemów wykorzystujących odnawialne źródeł energii. Środki trafią także do Inowrocławia, powiatu aleksandrowskiego oraz gmin Bobrowo, Golub-Dobrzyń, Gostycyn, Sicienko i Topólka. Suma wsparcia z RPO to 9,3 miliona złotych.

Dofinansowanie z RPO trafi też na 3 zadania związane z budową, rozbudową, modernizacją oraz wyposażeniem placówek opiekuńczo-wychowawczych. To środki na tworzenie dostosowanych do współczesnych standardów, kameralnych domów dziecka (do 14 osób), które możliwie najbardziej mają przypominać domy rodzinne, stwarzając przyjazne warunki do wychowywania i usamodzielniania się dzieci. Pomoc trafi do powiatów bydgoskiego, brodnickiego i mogileńskiego. Suma wsparcia to 2,8 miliona złotych.

W Brodnicy będzie to budowa dwóch budynków na potrzeby 14-osobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.


reklama

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama