Zaloguj się | Rejestracja

Dożynki Gminne w Świedziebni

poniedziałek, 04 września 2017 r., godz. 16:38  |  Wersja do druku

W niedzielę, 3 września w Świedziebni odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony w kościele parafialnym, po której korowód dożynkowy przemaszerował do parku. Oficjalna część dożynek rozpoczęła się od przekazania chleba dożynkowego i podzielenia się nim. Rolę starostów dożynkowych pełnili w tym roku Beata Magalska z Janowa i Marcin Dębski ze Świedziebni.- Dożynki to wielki ukłon dla ludzi, którzy na rękach i twarzy mają wypisane trudy pracy. Jesteśmy wdzięczni za wasz trud i razem z wami chcemy dziś cieszyć się tegorocznymi plonami. Za ten wspaniały dar waszych rąk, za owoce waszej pracy, pragniemy wam w imieniu wszystkich mieszkańców gminy serdecznie podziękować. Pragniemy podziękować wam za ogrom waszej pracy i za to, że nie zabraknie chleba na polskich stołach. Święto plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. - padły piękne słowa ze sceny.

- Jest czas orki, czas siewów, czas zbiorów. Dzisiaj mamy czas radosnego świętowania. W dniu tak radosnym chciałbym powitać państwa na święcie plonów w Świedziebni. Witam bardzo serdecznie wszystkich rolników naszej gminy, którzy po pracowitym okresie zbiorów przybyli na dzisiejsza uroczystość, a także przybyłych gości. - powitał wszystkich przybyłych wójt gminy Świedziebnia Szymon Zalewski.

Na uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla rolników. Były też występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni, koncert Parafialno-Strażackiej Orkiestry Dętej i chóru ARIOSO.

Dopisali zaproszeni goście, a wśród nich między innymi poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, wicestarosta brodnicki Mariusz Klonowski, radny powiatowy Piotr Burkwicz, radny powiatowy Mariusz Wojdyło, ks. proboszcz Jerzy Franciszek Wielechowski.

W parku rozłożyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, na których można było popróbować smakowitych wyrobów. Panie nie pierwszy raz pokazały, że gotować i piec potrafią jak mało kto. Zaprezentowały się KGW Księte, KGW Michałki, KGW Dzierzno, KGW Zasady, KGW Kłuśno, KGW Okalewko, KGW Zasadki.

Na święcie plonów można było podziwiać wieńce dożynkowe, które pięknie zdobiły scenę. Było wiele atrakcji dla dzieci, biesiada dożynkowa, loteria fantowa, gry, zabawy i konkursy. Na zakończenie tradycyjnie odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Rolnicy wyróżnieni podczas Święta Plonów w dniu 3 września 2017 r.

1. Joanna i Sławomir Brzeszkiewicz zam. Janowo
2. Teresa i Marian Grochowalscy zam. Granaty
3. Anna i Piotr Lewandowscy zam. Michałki
4. Jolanta i Jarosław Łydka zam. Zasady
5. Wioletta i Piotr Pawłowscy zam. Brodniczka
6. Roman Walasiewicz zam. Okalewko
7. Bożena i Henryk Więczkowscy zam. Zduny
8. Krzysztof Wiśniewski zam. Chlebowo
9. Katarzyna i Piotr Zaleśkiewicz zam. Zasadki
10. Anna i Andrzej Zdrojewscy zam. Zasady

Odznaka "Zasłużony dla rolnictwa" otrzymali:

1. Wiesław Beker zam. Chlebowo
2. Józef Frygier zam. Janowo
3. Andrzej Wierzbicki zam. Zduny


reklama

Źródło: Ewa Szymańska sekretarz UG Świedziebnia

Dożynki Gminne w Świedziebni:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama