Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

niedziela, 03 września 2017 r., godz. 11:48  |  Wersja do druku

Teren gminy Brodnica ze względu na uwarunkowania, rozproszenie zabudowy, powierzchnię gminy oraz znaczne różnice w ukształtowaniu terenu, nie pozwala w wielu miejscach doprowadzić sieci kanalizacji sanitarnej. Dlatego w dniu 1 lutego br. Rada Gminy Brodnica podjęła uchwałę Nr XXIV/145/17 w sprawie określenia zasad, trybu udzielania i sposobu rozliczania dotacji celowej osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym na dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków z budżetu Gminy Brodnica.Od dnia 20 lutego br. zgodnie z warunkami określonymi w w/w uchwale można składać wnioski w sprawie przyznania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym. Maksymalna dotacja wynosi do 4000 zł, nie więcej niż 80% poniesionych wydatków związanych z budową oczyszczalni.

W dniu 17 maja br. Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski podpisał pierwsze 50 umów dotacji z mieszkańcami na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska - budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Rada Gminy Brodnica zwiększyła kwotę z 200 tysięcy złotych do 420 tysięcy zł w 2017 r. na wspieranie w/w zadań.

Dzięki zwiększonym środkom możliwe było kolejne przyznanie dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Dnia 25 sierpnia br. Wójt Gminy Brodnica podpisał następne 39 umów dotacji na wspieranie w/w zadań.

Wniosek w sprawie przyznania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków można uzyskać w urzędzie bądź pobrać ze strony internetowej. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe gminy wnioski mogą być zrealizowane w latach kolejnych. Realizacja wniosków w przypadku wyczerpania środków w roku bieżącym nastąpi po pojawieniu się oszczędności w ramach podpisanych umów z mieszkańcami lub w roku następnym. Uchwała obowiązuje do dnia 31 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy pod numerem 56 494 16 30 lub 31.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Przyznano kolejne dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama