Zaloguj się | Rejestracja

Dożynki Gminne w Gortatowie

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., godz. 07:49  |  Wersja do druku

W niedzielę, 27 sierpnia w Gortatowie odbyły się Dożynki Gminne gminy Brodnica. Obchody Święta Plonów rozpoczęły się około godziny 15:00 i trwały do późnej nocy. Uroczystość celebrowała i uwydatniła solidarność, silne więzy rodzinne i sąsiedzkie.Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14:50 wprowadzeniem pocztów sztandarowych, podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Później odbyła się msza święta polowa dziękczynna za tegoroczne plony, którą poprowadził ks. kanonik Krzysztof Wojnowski - proboszcz parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i bł. księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego z Jastrzębia.

O godzinie 16:00 rozpoczęły się uroczystości dożynkowe. W tym roku starostami dożynek byli Dorota Szymańska i Janusz Górski. Wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski wraz z przewodniczącą Rady Gminy Rady Violettą Sternicką-Twarogowską uroczyście powitali uczestników dożynek, po czym nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego i dzielenie się nim.

Uhonorowano wyróżnionych rolników z terenu gminy. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał na wniosek wójta gminy Brodnica odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Odznaki otrzymali:
  • Mirosława Jabłońska ze Szczuki
  • Józef Szymański z Cieląt
  • Marek Tydryszewski z Niewierza

Wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski wyróżnił najlepszych absolwentów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017 – pochodzących z gminy Brodnica "Nagrodą Specjalną Wójta Gminy Brodnica".

Jest to nagroda za szczególne osiągnięcia w nauce:
  • uzyskania bardzo dobrych wyników przedmiotowych na świadectwie końcowym ze średnią ocen nie mniejszą niż 5,2
  • posiadania wzorowej oceny z zachowania
  • uzyskania wyniku z egzaminów przeprowadzonych przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną w danym typie szkoły co najmniej wysokiego w skali staninowej

Nagrody otrzymali:
Natalia Wrońska z Gorczenicy absolwentka Gimnazjum w Szczuce
Daniel Maksymilian Majocha z Karbowa absolwent Gimnazjum Nr 1 w Brodnicy

Wręczono także nagrody i pamiątkowe dyplomy dla Pań z KGW, które przygotowały wieńce dożynkowe w "Przeglądzie Wieńców i Ozdób Dożynkowych". Były to: KGW Karbowo, KGW Gorczenica, KGW Podgórz i KGW Szczuka.

Podczas dożynek odbyło się także uroczyste ślubowanie oraz wręczenie Aktów Nadania Stopnia Awansu Nauczyciela Mianowanego. Ślubowanie przyjął wójt gminy Brodnica w obecności dyrektorów szkół Elżbiety Krajnik – dyrektora SP Gorczenica i Doroty Katarzyńskiej – dyrektora SP Szabda.

Składali je nauczyciele:
Kamil Pankowski – nauczyciel SP Gorczenica
Magdalena Łabuz – nauczyciel SP Szabda
Katarzyna Bednarczyk – nauczyciel SP Gorczenica
Emilia Angelika Brdak- nauczyciel SP Szabda

Po części oficjalnej występowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie, zespoły śpiewacze "Szczupanki" ze Szczuki, "Czerwone Korale" z Bartnik, "Karbowianie" i "Serenada" z Karbowa. Odbyły się zawody sportowe, konkursy dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Mini-Disco z Brodnicy i nauczycieli z SP Gortatowo.

Dla wszystkich przygotowano grochówkę, pieczonego prosiaka, kiełbaski z grilla, ciasto, owoce, chleb ze smalcem i inne smakołyki. Od godziny 19:00 do 1:00 trwała zabawa ludowa z zespołem ALBATROS z Brodnicy, a w godzinach 21:00 - 22:00 wystąpił zespół muzyczny TROPIC z Żyrardowa.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Dożynki Gminne w Gortatowie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama