Zaloguj się | Rejestracja

Festyn Ludowy w Świedziebni

piątek, 25 sierpnia 2017 r., godz. 10:11  |  Wersja do druku

W czwartek, 24 sierpnia w Świedziebni tradycyjnie odbył się się Festyn Ludowy, którego organizatorami byli poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, wicestarosta Mariusz Klonowski i radny powiatowy Piotr Burkwicz. Wszyscy bawili się świetnie, a gwiazdą wieczoru był zespół "Maxel".Wesołe miasteczko, stoiska, stoły biesiadne i okazała scena, wszystko to znalazło miejsce w parku w Świedziebni. Pogoda dopisała, a mieszkańcy powiatu i turyści licznie przybyli na imprezę, która jak każdego roku udała się znakomicie.

Gościem specjalnym festynu był prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm VIII kadencji Władysław Kosiniak-Kamysz, który bawił się razem ze wszystkimi.

W programie było wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, o których również nie zapomniano. Były liczne konkursy z nagrodami i występy, a gwiazdą wieczoru był zespół "Maxel".

Gorąco oklaskiwano występ Piotra Pręgowskiego - słynnego Pietrka z serialu "Ranczo". Artysta rozbawił publiczność do łez, a do występu na scenie zaprosił osoby z publiczności, prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza i posła Zbigniewa Sosnowskiego. Z serialowym Pietrkiem tańczono i śpiewano, a oklaskom nie było końca.

Gwiazdą wieczoru był zespół "Maxel", który zaprezentował swoje przeboje z oprawą choreograficzną. Po jego koncercie rozpoczęła się zabawa ludowa z zespołem "EX-clusive", która trwała do późnych godzin nocnych.

Poseł Zbigniew Sosnowski tak mówił o organizacji festynu:

- Nawet sobie nie zdawałem sprawy, ale dzisiejszy festyn jest jubileuszowym - 20 z kolei. Hasłem przewodnim dzisiejszego festynu jest łączenie wszystkich, a nie dzielenie. My tu dzisiaj nikogo nie będziemy obrażać, nikomu nie będziemy ubliżać, jeśli już, to będziemy chcieli pokazać to, co chce zaproponować Polskie Stronnictwo Ludowe. Chcemy łączyć się z ludźmi, chcemy budować wspólnotę, bo wierzymy, że tylko wtedy uda się zbudować silne państwo, jeżeli będziemy szukać tego co nas łączy, a nie co dzieli. Bardzo łatwo jest podzielić ludzi, trudniej jest ich połączyć. My ludzie PSL za każdym razem będziemy przekonywać mieszkańców nie tylko Świedziebni, ale całego powiatu, województwa i kraju, że warto być razem. Jest taka piękna piosenka zespołu Bayer Full "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina". My nawołujemy do tego, żebyśmy siadali do stołu jak jedna rodzina, mówili sobie to, co złe, ale przede wszystkim, żebyśmy wzajemnie się szanowali i proponowali dobre rozwiązania dla kraju. Dwadzieścia lat temu, kiedy zaczynałem te festyny, były one znacznie skromniejsze, ale już wtedy zapowiadałem, że tak długo jak będę czuł wsparcie ludzi, to będą te festyny. Słowa więc dotrzymuję, a jak długo to potrwa zadecydują mieszkańcy.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli wicestarosta Mariusz Klonowski, radny powiatowy Piotr Burkwicz, przy wydatnej pomocy gospodarzy gminy z wójtem Szymonem Zalewskim. Na zaproszenie organizatorów na festynie obecni byli także przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, a także władze gmin i powiatu.


reklama

Festyn Ludowy w Świedziebni:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama