Zaloguj się | Rejestracja

XII Jarmark Ekologiczny w Brodnicy

wtorek, 25 lipca 2017 r., godz. 16:54  |  Wersja do druku

W niedzielę, 23 lipca XII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny przyciągnął mieszkańców i turystów w okolice zamku i Pałacu Anny Wazówny. Czekało wiele atrakcji, a wśród nich stoiska z produktami ekologicznymi i regionalnymi, wyrobami artystycznymi i roślinami ozdobnymi, stragany ogrodnicze oraz degustacja potraw lokalnych.Na Przedzamczu w Brodnicy w czasie XII Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego czekało miasteczko naukowe, wesołe miasteczko dla dzieci, osada rzemieślnicza, zawody Nordic Walking, giełda kolekcjonerska, animacje dla dzieci, pokazy naukowe z ekologii, oraz pokazy rycerskie, pokazy ratownictwa medycznego, sprzętu policyjnego i strażackiego. Na scenie wystąpły między innymi zespól rockowo-folkowy KROK, wokaliści z Centrum "Star-team" oraz teatr tańca "Kwieciste Gwiazdy" z Ukrainy, zespół "Wesołe Kumoszki" oraz zespół śpiewający szanty "The Nierobbers".

Na scenie od godziny 13:00 odbywały się koncerty, eko-naukowe pokazy z odpadami w tle oraz pokazy taneczne, a w parku Anny Wazówny można było sprawdzić stan swojego zdrowia.

Dzieci korzystały z miasteczka zabaw, odwiedzały wioskę ginących zawodów, osadę rycerską z pokazami i zabawami rycerskimi, a dorośli brali udział w krótkich kursach nauki Nordic Walking i degustacji potraw lokalnych. Odbyły się konkursy przyrodnicze i ekologiczne z nagrodami.

Nagrody w konkursie na najsmaczniejszą potrawę z gęsiny dla Kół Gospodyń Wiejskich wręczał Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W konkursie zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozia, drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Górzna, a trzecie miejsce KGW Dzierzno-Szymkowizna (gm. Świedziebnia). Na czwartym miejscu znalazło się KGW Ciche (gm.Zbiczno), a na piątym KGW Nowa Wieś (gm. Jabłonowo Pomorskie).

Organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Brodnicy. Współorganizatorami: Muzeum w Brodnicy oraz PGK Sp. z o.o. w Brodnicy. Partnerami: Stowarzyszenie Ekołan, Fundacja Polska Biała Gęś, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi Oddział Zamiejscowy z Brodnicy, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca oraz BDK.

Patronat nad imprezą objął marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.


reklama

XII Jarmark Ekologiczny w Brodnicy - 23 lipca 2017 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama