Lato w mieście - Brodnica

wtorek, 27 czerwca 2017 r., godz. 15:57  |  Wersja do druku

O tym, że wakacje w mieście nie muszą być nudne mogą przekonać się wszystkie dzieci, które skorzystają z ofert przygotowanych specjalnie dla nich. Liczne zajęcia w plenerze lub w bibliotekach, czy wreszcie w Brodnickim Domu Kultury pozwolą z pewnością na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Brodnicki Dom Kultury zajęcia wakacyjne prowadzić będzie od 3 do 14 lipca. W ramach spotkań animatorzy prowadzić będą m. in. zajęcia animacyjne, plastyczne, taneczne, teatralne oraz ruchowe. Przewidziane są również seanse filmowe.
Wakacje w BDK

MiPBP w Brodnicy wakacyjne spotkania rozpocznie 10 lipca. Trwać będą do 21 lipca. Będą to zajęcia z książką, teatralno - literackie oraz plastyczne. Odbędzie się także dzień z krzyżówką i komiksem, dzień ekologiczny, a także z programami komputerowymi.
Wakacje w bibliotece

W Muzeum w Brodnicy zajęcia odbywać się będą w piwnicach zamkowych w terminie od 17.07.2017 r. do 28.07.2017 r. (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 11:00 do 15:00.
W programie przewidziano m.in. - wykonywanie kart okolicznościowych, figurek z warzyw i owoców, wykonywanie wianków i tarcz z kartonu. Planowane są także wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W tym roku zajęcia letnie odbędą się także w Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematyka zajęć związana będzie z przyrodą Pojezierza Brodnickiego. Zajęcia przybiorą formę teoretyczno – praktyczną. Część teoretyczna przebiegać będzie na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej, natomiast praktyczna na terenie lasku miejskiego.
Wakacje w muzeum

Zajęcia sportowo-historyczne czekają na dzieci oraz młodzież od 3 do 7 lipca br. w godzinach od 10:00 do 15:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Zaplanowano m.in. gry i zabawy, pokaz multimedialny, ćwiczenia technik sztuki walki Bruce’a Lee, wyścigi w worach – grupy mieszane wiekowo lub grupy wiekowe, zabawy integracyjne, np. "łowienie ryb" połączone z nauką j. angielskiego, pokaz i poznanie budowy miecza i jego przeznaczenie, nauka fechtunku, nauka zadawania uderzeń i kopnięć na tarczach połączone z nauką j.angielskiego i zabawy średniowieczne.
Wakacje w w OSIR

Oferta wakacyjna jest ograniczano ilością wolnych miejsc, dlatego prosimy o bezpośredni kontakt z placówkami organizującymi wakacje.

Źródło: Adam Kalisz UM Brodnica