Salony STELA-MAR zapraszają

środa, 14 czerwca 2017 r., godz. 13:49  |  Wersja do druku

Inaczej wygląda teren z perspektywy roweru – zauważa się więcej, dwa kółka sprawiają też, że jesteśmy bardziej mobilni. Jazda na rowerze staje się coraz popularniejszą formą rekreacji. Praktycznie z każdym dniem rośnie liczba osób, które regularnie jeżdżą na rowerach. Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na to, by spędzić czas z całą rodziną.

Kiedy do dyspozycji są ścieżki rowerowe, łatwo wybrać się na wycieczkę. Wystarczy trochę chęci, rower bez specjalnych wymagań i dobra pogoda. Niestety tereny powiatu brodnickiego nie posiadają zbyt wielu ścieżek. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że prawie wcale ich nie ma. Nie jest to przyjazne ani w stosunku do turystów, ani też do mieszkańców.

Jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub po prostu marzymy o krótkim wypadzie za miasto, to rower będzie tu dobrym rozwiązaniem. Wbrew pozorom wyprawa rowerowa, podczas której pokonuje się kilkadziesiąt kilometrów, nie jest aż tak wielkim wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać. Dlatego warto postawić na dwa kółka.

Planując dłuższą przejażdżkę dobrze jest pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które należy ze sobą zabrać. Na tej liście musi się na pewno pojawić kask. To ważny element wyposażenia rowerzysty, dlatego warto wybrać taki, który będzie dobrze leżał na głowie. Istotne są także wygodne buty i kurtka, jeżeli pogoda tego wymaga. Wyjeżdżając na dłuższą wyprawę warto zabrać ubrania, które sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych.

Do tego dochodzą jeszcze rękawiczki rowerowe, które zapobiegną tworzeniu się odcisków na dłoniach i zapewnią lepszy kontakt z kierownicą. Wyjeżdżając poza miasto, a więc decydując się na dłuższą wycieczkę warto odpowiednio przygotować rower. W ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia problemów technicznych z pewnością znacznie się zmniejszy. Zabranie ze sobą kilku najważniejszych części zamiennych także będzie tutaj dobrym pomysłem.

Już nawet kilkuletnie dzieci można zabierać na takie wyprawy pod warunkiem, że nie będą one dalekie i będą obfitowały w wiele atrakcji dla takich maluchów. W trakcie takich wycieczek rowerowych w pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i dzieci. Warto porozmawiać z maluchami jak mają zachowywać się na drodze, czego im nie wolno pod żadnym pozorem robić i w jakiej kolejności należy jechać. Najmniejsze dzieci przewożone są przez rodziców z reguły na specjalnych fotelikach rowerowych, które mogą być montowane z tyłu na bagażniku lub zaraz za kierownicą. Nieco starsze dzieci mogą jeździć w specjalnych przyczepkach rowerowych.

Taka wycieczka wspólnie z rodziną ma wiele zalet - sprzyja integracji, zacieśnia więzi rodzinne i sprawia też wiele frajdy. Póki więc sezon rowerowy w pełni - korzystajmy z niego i bawmy się przy tym dobrze.

Salony STELA-MAR w Brodnicy oferują dużą gamę rowerów, akcesoria i stroje rowerowe. Personel sklepów jest dobrze wykwalifikowany i potrafi doradzić klientom, którzy chcą dokonać zakupu. Wysokość ramy, opony, osprzęt rowerowy, to rzeczy niezmiernie istotne przy doborze roweru. Należy je dobrać do indywidualnych potrzeb, jak również rodzaj roweru, w zależności od dróg, jakimi będziemy się poruszać. Przy zakupie nowego roweru każdy klient może liczyć na fachową obsługę i doradztwo. Personel sklepu stara się dopasować rower do indywidualnych potrzeb klienta i dba o to, by wyszedł on ze sklepu zadowolony.

W ofercie jest także duży wybór hulajnóg, łyżworolek, rowerków dla dzieci, trampoliny. Są materace, baseny, koła do pływania, które na pewno przydadzą się latem. W sklepach znajdziemy rowery na każdą kieszeń, co oznacza, że klienci mogą znaleźć rowery w różnych przedziałach cenowych. Salony STELA-MAR dysponują także akcesoriami poprawiającymi bezpieczeństwo, które przydadzą się każdemu rowerzyście planującemu poruszać się po drogach. Pamiętajmy o tym, że aby poruszać się po drogach publicznych, należy mieć dobre oświetlenie, a także kamizelki lub elementy odblaskowe.

Salony STELA-MAR w Brodnicy znajdują się w centrum miasta przy ulicach: Farnej 4, Mostowej 8 i Kopernika 7.

Źródło: Artykuł promocyjny

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Kopernika:

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Farnej:

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Mostowej: