Konkurs języka angielskiego w Szabdzie

wtorek, 23 maja 2017 r., godz. 10:16  |  Wersja do druku

W dniu 17 maja w Szkole Podstawowej w Szabdzie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English I know". W konkursie uczestniczyli uczniowie klas III - VI ze szkół podstawowych w Gorczenicy, Gortatowie i Szabdzie.

Do konkursu przystąpiło 36 uczniów. Uczniowie mieli na rozwiązanie testu 45 minut. Przewodniczącą komisji była Magdalena Łabuz, nauczyciel SP Szabda. Prace konkursowe sprawdzały: przewodnicząca komisji oraz Renata Czarkowska ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie, Tetyana Duszyńska ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy i Anna Śliwińska z Urzędu Gminy Brodnica.

W konkursie można było zdobyć następującą ilość punktów:
w kategorii klas trzecich - 18 punktów, w kategorii klas czwartych - 26 punktów, w kategorii klas piątych - 27 punktów, w kategorii klas szóstych - 27 punktów. Wielu uczniów klas III - VI zdobyło taką samą liczbę punktów, dlatego o wyniku decydowało ostatnie dodatkowe zadanie - zdania do tłumaczenia, za które przyznawano dodatkowo 1 - 6 punktów.

Po sprawdzeniu testów przez komisję okazało się, że uczniowie z klas III, V i VI uzyskali taką samą liczbę punktów. Nastąpiło zatem sprawdzenie zadań dogrywkowych, za które osoba, która wykonała je lepiej otrzymała dodatkowe punkty.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (m.in. plecaki, torby na rower, torby na ramię, zestaw do gry w badmintona). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Głównym fundatorem nagród i poczęstunku była Gmina Brodnica. Nagrody wręczał osobiście Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski, w obecności Doroty Katarzyńskiej, dyrektora Szkoły Podstawowej w Szabdzie oraz komisji konkursowej. Dodatkowym sponsorem nagród było wydawnictwo Oxford University Press. Laureaci otrzymali słowniki i książki. Wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe teczki od wydawnictwa.

PUNKTACJA OGÓLNA DLA SZKÓŁ

III miejsce – Julia Łęgowska (25 pkt) SP Gortatowo

Opracowała: Magdalena Łabuz

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica