Zaloguj się | Rejestracja

Szkoła Podstawowa Filia w Zasadach

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., godz. 11:14  |  Wersja do druku

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni filia w Zasadach wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie na zajęcia "Wiosenne przebudzenie". W lesie poszukiwano wiosny i uważnie oglądano pierwsze jej zwiastuny. Były też zajęcia w sali i ognisko na powietrzu.W dniu 3 kwietnia 2017r. odbyła się wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie. Zajęcia pt. "Wiosenne przebudzenie" poprowadziła z nami Pani Magda z ośrodka. Zostały przygotowane karty i stanowiska pracy. Pod kierunkiem prowadzącej uczniowie kolorowali kwiaty i rośliny będące oznakami wiosny.

Potem, zabierając swoje karty uczniowie wyszli do lasu w poszukiwaniu wiosny. Z wielkim zainteresowaniem oglądali zakwitłe już kwiaty w lesie m.in.: zawilce białe i żółte, przylaszczki, podbiał, kaczeńce i wiele innych. Rośliny znalezione w lesie, uczniowie zaznaczali na swoich kartach pracy.

Pani Magda doskonale zna wszystkie rośliny, spotykane na spacerze. Zwróciła uwagę, że w tym roku po raz pierwszy pojawił się nowy gatunek kwiatków. Następnie wszyscy wrócili do ośrodka, aby pod kierunkiem Pani Magdy zrobić origami - ptaszki w gniazdkach. Uczestnicy wycieczki otrzymali pyszną kiełbaskę z ogniska. Po zjedzeniu kiełbasek odbył się konkurs z wiedzy zdobytej podczas obserwacji w lesie oraz zajęć warsztatowych. Wszystkim bardzo podobał się wyjazd, a najbardziej zajęcia prowadzone przez Panią Magdę.


reklama

Źródło: sp.swiedziebnia.pl/

OEE Ruda/fot. sp.swiedziebnia.pl:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama