Zaloguj się | Rejestracja

Misterium Męki Pańskiej w Jabłonowie

piątek, 14 kwietnia 2017 r., godz. 14:47  |  Wersja do druku

W Wielką Środę, 12 kwietnia na Wzgórzu Zamkowym Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Zamek, odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Choć pogoda nie okazała się sprzymierzeńcem, to pomimo deszczu i zimna mieszkańcy powiatu, a także wielu gości czynnie uczestniczyli w uroczystości.W ponad dwugodzinnym spektaklu wystąpili uczniowie szkół z terenu miasta i gminy. Misterium wyreżyserowała Justyna Prajs, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim we współpracy z Anną Berent, Marleną Smaga-Byrwa, Grażyną Jankowską oraz ks. Jarosławem Szutarskim.

Autorką scenografii oraz wszystkich strojów była Marlena Smaga-Byrwa, którą wspomagały Marta Zgryziewicz i Maria Płaczkowska-Przydział. Obsługą techniczną zajęli się Janusz Zaborowski i Bogusław Uniatowski, a światło i dźwięk zapewniła firma AVIS.

W rolę Jezusa wcielił się Jakub Iwański, Maryję zagrała Magdalena Becmer, Marię Magdalenę Ania Klingenberg, Marię żonę Kleofasa Agnieszka Ziółkowska, Piłata Paweł Nowak, Klaudię Prokulę Daria Gołębiewska, Jana Jakub Lewandowski, Piotra Hubert Sikorski, Tomasza Filip Syrek, Judasza Tymoteusz Byrwa, Kajfasza Marcin Olszewski, Annasza Michał Szymelfenig, Setnika Szymon Rogowski, Szymona z Cyreny Sławomir Piórkowski, a Barabasza Mateusz Kłosowski.

Głosu użyczył Dziekan ks. dr Grzegorz Tworzewski. Muzyczną oprawę Misterium zapewniły Agata Berent, Barbara Kuhn, Karol Małkowski, Alicja Monczkowska, Julia Musiał, Michalina Musiał, Zuzanna Piórkowska, Julia Strzelecka, Weronika Strzelecka, Antonina Szweda oraz Zuzanna Żebrowska. Przygotowaniem oprawy zajęły się Justyna Prajs i Anna Berent.

Przed Misterium, w kaplicy Sanktuarium odbyła się msza św., w czasie której koncertowała Schola Dziecięca z Parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie.

- W trzyletniej tradycji organizowania Misterium Męki Pańskiej organizatorzy zaskakują nas stale nowymi pomysłami, tworząc spektakl poruszający, skłaniający do refleksji - mówił starosta Piotr Boiński.


reklama

Źródło: jablonowopomorskie.pl, Maria Oryszczak rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe

Misterium Męki Pańskiej w Jabłonowie/fot. Iga Kopaczewska jablonowopomorskie.pl:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama