Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs w Gorczenicy

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., godz. 12:56  |  Wersja do druku

W dniu 29 marca w Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbył się Gminny Konkurs VII Spotkania Teatralne u Królewny Anny Wazówny, w którym udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Brodnica oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach.Uroczystość rozpoczęła o godz. 10:00 Elżbieta Krajnik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorczenicy, która przywitała wszystkich uczestników konkursu oraz jury. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład, którego wchodziła Aneta Giemza-Bartnicka, animator kultury z Brodnickiego Domu Kultury oraz Barbara Wydzykowska, również animator kultury.

Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy przeczytali orędzie aktorów przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który po raz 55 był obchodzony w dniu 27 marca. Emocje sięgnęły zenitu przy losowaniu przez opiekunów kolejności wystąpień poszczególnych grup teatralnych.

Jako pierwsza zaprezentowała spektakl pt. "Witajcie w naszej bajce" Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach. Druga sztuka teatralna pt. "W świecie baśni" została wykonana przez uczennice kl. V Szkoły Podstawowej w Gorczenicy. Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie odegrali widowisko pt. "Najdziwniejsza przygoda Calineczki". Ten etap konkursu zakończył występ pt. 'Kopciuszek" w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie.

Po dwóch godzinach uczty teatralnej przyszedł czas na przerwę i na słodki poczęstunek przy wspólnym stole, zastawionym słodyczami i napojami. Dla jury był to czas wytężonej pracy.

Rozmowy z uczestnikami, opiekunami i jury tegorocznego konkursu dowiodły, że siódme spotkanie z teatrem stało na najwyższym poziomie. Wszystkie zespoły wykazały się wysokim kunsztem aktorskim, niesamowitą pomysłowością w scenografii i reżyserii. Każdy z czterech spektakli konkursowych przykuwał uwagę widzów, zaskakiwał, uczył, ale także wywoływał salwy śmiechu.

Po długich obradach komisja podkreśliła, że oglądając spektakle bawiła się do łez i potwierdziła wysoki i wyrównany poziom zaprezentowany w spektaklach, co bardzo utrudniło werdykt.

Ostateczny wynik przedstawiał się następująco:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Szabdzie pod kierunkiem Grzegorza Urbańskiego
II miejsce Szkoła podstawowa w Gortatowie pod kierunkiem Justyny Krauza
III miejsce Szkoła Podstawowa w Gorczenicy pod kierunkiem Laury Bartnickiej
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach pod kierunkiem Anny Klaus

Jury wskazało także najlepszego aktora, którym została Magdalena Rupińska ze Szkoły Podstawowej w Gorczenicy.

Wyróżnienia aktorskie otrzymali:

Jagoda Fanslau – Szkoła Podstawowa w Szabdzie
Jakub Grądek – Szkoła Podstawowa w Szabdzie
Martyna Gołkowska – Szkoła Podstawowa w Gortatowie
Karolina Trendowicz – Szkoła Podstawowa w Gortatowie
Paulina Szczepańska – Szkoła Podstawowa w Gorczenicy
Wiktoria Brzóska – Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach
Maja Jankowska – Szkoła Podstawowa w Szabdzie

Na zakończenie Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski, który był fundatorem nagród, docenił młodych mieszkańców regionu za rozwijanie swoich zdolności, umiejętności i coraz lepsze efekty pracy. Następnie wręczył zwycięzcom piękne witraże oraz książki osobom wyróżnionym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki i dyplomy. To było bardzo udane spotkanie teatralne. Do zobaczenia za rok.reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Spotkania Teatralne u Królewny Anny Wazówny /fot.nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama