Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

piątek, 07 kwietnia 2017 r., godz. 09:02  |  Wersja do druku

Chociaż już w marcu można rozpocząć pewne prace w ogrodzie, dopiero kwiecień pozwala zająć się nim w pełni. Dni są dłuższe, cieplejsze, zazwyczaj nie pojawiają się już przymrozki, więc posadzone rośliny są bezpieczniejsze. Żeby nie wykonać pewnych prac za wcześnie, a innych zbyt późno, najlepiej zapoznać się z tymi, które powinny zostać wykonane wraz z nadejściem kwietnia.W tym roku warunki pogodowe zachęcają do wykonywania niezbędnych prac już od początku marca. Konieczne są zabiegi pielęgnacyjne - przycinanie krzewów ozdobnych i owocowych, prześwietlanie drzew pestkowych. Pod drzewami, krzewami i na grządkach warto rozłożyć kompost, przeprowadzić nawożenie trawnika. Można już sadzić byliny odporne na chłody i krzewy róż.

Kwiecień to dobry moment do rozpoczęcia sadzenia nasion roślin jednorocznych. Ziemia nie jest już zmarznięta, łatwiej ją przygotować pod sadzenie, spulchnić i przygotować ją na przyjęcie nasion.

W kwietniu warto rozpocząć sadzenie trawnika. Na początku należy przekopać ziemię na głębokość 10-15 centymetrów. W trakcie przekopywania trzeba usunąć wszystkie zbędne elementy – korzenie, kamienie, ewentualne śmieci oraz inne rzeczy zbędne na trawniku i przeszkadzające trawie. Do spulchnionej ziemi dodaje się nawóz, miesza go z nią i spłaszcza nieco przekopane grudki. Na tak przygotowanym podłożu możliwe jest wysadzenie nasion. Warto przesiać je grabiami razem z ziemią lub pokryć cały trawnik cienką warstwą torfu.

Po zimie gleba potrzebuje odświeżenia nie tylko poprzez przekopanie jej, ale również poprzez nawożenie. Zanim posadzi się kwiaty, bądź inne rośliny warto dodać do niej nawozu. Może to być nawóz naturalny albo zakupiony w sklepie ogrodniczym. Dobrze jest dostosować go do roślin, które mają być uprawiane na danym kawałku ziemi.

Dłuższe i cieplejsze kwietniowe dni to czas zapoznawania kwiatów doniczkowych oraz przechowywanych w skrzynkach w piwnicy, teraz mogą być powoli wystawiane na zewnątrz. Pozwala im to na zaaklimatyzowanie się w otoczeniu, przyzwyczajenie do świeżego powietrza i temperatury. Dzięki powolnemu przechodzeniu z piwnicy do ogrodu rośliny lepiej kwitną.

Możemy teraz z powodzeniem sadzić drzewa i krzewy. Przed posadzeniem rośliny należy obficie podlać. Najlepiej sadzić je w dni pochmurne. Po posadzeniu również nie można zapomnieć o ich podlaniu. Dzielimy, rozmnażamy i przesadzamy byliny kwitnące wczesną wiosną, późnym latem i jesienią.

Systematyczne odchwaszczamy grządki i rabaty – w kwietniu chwasty mają jeszcze niewielkie rozmiary i są słabo zakorzenione, dlatego łatwo je wyrywać. Jeśli zaniedbamy ten zabieg, chwasty rozrosną się i zaczną konkurować z uprawianymi roślinami o wodę, światło oraz substancje odżywcze.

Przy porządkowaniu terenu pomoże nam maszyna do rozdrabniania gałęzi, którą można wypożyczyć w DZIAŁKOWICZU. Wszystkie niezbędne informacje otrzymamy na miejscu.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy otrzymamy fachową pomoc i zakupimy wszystko, co potrzebne jest nam w ogrodzie. Personel, jak zwykle fachowy, doradzi cierpliwie. Warto więc wybrać się na wiosenne zakupy, tym bardziej, że sklep działa już w przedłużonych godzinach sezonowych.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy zaprasza na ulicę Sikorskiego 8, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, w sobotę od 8:00-16:00.


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama