Zaloguj się | Rejestracja

Maraton MTB w Górznie

środa, 29 marca 2017 r., godz. 17:00  |  Wersja do druku

W niedzielę, 26 marca w Górznie odbył się Maraton MTB. Trasa maratonu wiodła przez najpiękniejsze fragmenty Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, a jego celem była promocja parku, a także popularyzacja aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej, w tym kolarstwa MTB.Start i meta maratonu zlokalizowane były w pobliżu Hotelu Dworek Wapionka. Wyścig był rozegrany w kilku kategoriach wiekowych i na dystansach: 19,8 km (średni) i dwukrotność średniego czyli 39,6 km (długi). Dla początkujących adeptów dwóch kółek zorganizowano również wyścig MALUCHA.

O nadzieje związane z maratonem zapytaliśmy jednego z organizatorów Maratonu MTB, prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Pojezierze Brodnickie Dariusza Pudełko.

- Bardzo wierzę, że wpiszemy się w pewien kalendarz i będzie to coroczna, cykliczna impreza. To mocne rozpoczęcie sezonu rowerowego, chciałbym, żebyśmy za każdym razem mieli takie szczęście do pogody, jak dzisiaj. Frekwencja dopisała, jest bez mała 200 zawodników, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało się imprezę rozpromować, zaprosić ludzi i pokazać im nasze piękne okolice. Udało się także znaleźć sponsorów i bardzo się cieszę, że pewne bariery zostały przełamane, że uczymy się pracy w teamie - bowiem jest nas kilku. Trasa jest bardzo, bardzo ciężka, samo jej oznakowanie zajęło nam dwa dni. Chciałbym tu podziękować okolicznym mieszkańcom, że z pewną wyrozumiałością podchodzą do tego wszystkiego, bo przecież zakłócamy troszeczkę ich spokój. Fajne jest to, że te oznaczenia nie znikają, myślę, że zawodnicy też docenią to, że trasa jest bardzo dobrze oznakowana. Mamy trasę długości 20 km i jej dwukrotność czyli 40 km, a dla dzieci jest trasa wokół stawu przy Dworku Wapionka. Ten maraton to zabawa, pasja, a przy okazji pieniądze dla nas wszystkich. Na tym jeszcze nie koniec, myślę, że zaskoczymy społeczność MTB jeszcze w tym roku jesienią. Chcemy zrobić taki "zrywacz mięśni" - rajd dookoła całego Pojezierza Brodnickiego - około 150 km dla prawdziwych twardzieli, tych co mają stal zamiast mięśni. A wszystko to po to, żeby o Pojezierzu Brodnickim było słychać, bo przecież jesteśmy tego warci. Musimy tylko robić to w sposób świadomy i zrównoważony.

Organizatorami wyścigu był Hotel Dworek Wapionka, LOT Pojezierze Brodnickie i Chiptiming.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta brodnicki Piotr Boiński i burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki.

Zadanie dofinansowane było przez Powiat Brodnicki i Miasto Górzno.

Wyniki: http://gorznomtb17.chiptiming.pl/

reklama

Maraton MTB w Górznie:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama