Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 20 marca 2017 r., godz. 11:59  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek, 17 marca na krajowej "15" w miejscowości Szabda. W wyniku zderzenia czterech samochodów osobowych do szpitala trafiło 7 osób.

W miniony piątek, 17 marca o godz. 15:43 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szabda. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem opel vectra jadąc w kierunku Torunia, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującą oplem astrą. Na rozbite pojazdy najechały dwie kolejne osobówki opel astra i peugeot. W wyniku zdarzenie do szpitala trafiło 7 osób. 18-letnia kierująca oplem astrą, cztery osoby z drugiego opla astry (27-letni kierujący i trzy 17-letnie pasażerki) i dwie osoby z peugeota (58-letni kierowca i 55-letnia pasażerka). Kierującemu oplem vectrą nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga krajowa nr 15 była całkowicie zablokowana przez prawie dwie godziny. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania 32-letniemu kierowcy vectry. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W czwartek, 16 marca, krótko po godz. 11:00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie wypadku drogowego w miejscowości Grzęby. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący oplem insignia prawdopodobnie podczas wyprzedzania dwóch pojazdów nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym., a następnie uderzył w drzewo. Kierowca z opla został ranny i trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W piątek (17.03.) o godz. 17:40 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jabłonowo Zamek. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali kierowcę nissana navara i pojazd wywrócony na dach. Jak się okazało 32-letni kierowca nissana nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wywrócił pojazd na dach. Mężczyzna był trzeźwy, jechał sam i nie odniósł obrażeń. 32-latek został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że 32-letni mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości i właśnie wjechał na teren swojej posesji. Policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na terenie gminy Górzno, natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało, kierujący ciągnikiem rolniczym przebywał już w miejscu zamieszkania, a pojazd odstawił do garażu. 32-letni mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i przyznał się do kierowania pojazdem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Do komendy zgłosili się świadkowie jego nieodpowiedzialnego zachowania. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych, na jaw wyszło, że mieszkaniec powiatu miesiąc temu stracił prawo jazdy, za jazdę po alkoholu. Za swoje zachowanie 32-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 18.03.) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym przy ul. Lidzbarskiej w Brodnicy. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący vw polo nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającej go astry. W wyniku zdarzenia pasażerka vw została przetransportowana do szpitala. Na szczęście 62-letnia kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 65-letni kierowca polo został ukarany mandatem karnym.

Brodniccy kryminalni, od ponad roku poszukiwali 49-letniego brodniczanina, za którym warszawski sąd wydał list gończy. W sobotni ranek w Warszawie (18.03.), krótko przed godz. 5:00 policjanci z Brodnicy odwiedzili poszukiwanego w mieszkaniu, które wynajmowała jego żona. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu brodnickiego i przetransportowali do najbliższej jednostki Policji, skąd trafił do aresztu. Mężczyzna nie krył zaskoczenia i zdziwienia widokiem brodnickich stróżów prawa. Myślał, że ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości, uniknie odpowiedzialności za czyny, które popełnił.

W niedzielę, 19 marca o godz. 13:32 brodniccy policjanci zostali poinformowani o wypadku drogowym w Karbowie przy ul. Pokrzywki. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca renault clio prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. 25-latka została przetransportowana do szpitala. Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: st.asp. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Policyjne newsy z powiatu brodnickiego/fot. nadesłane: