Urząd Gminy Brodnica zaprasza

poniedziałek, 05 grudnia 2016 r., godz. 12:40  |  Wersja do druku

Z dniem 5 grudnia 2016 roku zmienia się lokalizacja Urzędu Gminy Brodnica. Urząd, który do tej pory znajdował się przy ulicy Zamkowej 13a zostaje przeniesiony na ulicę Mazurską 13. Numery telefonów oraz adresy e-mailowe nie ulegają zmianom. W związku ze zmianą lokalizacji, urząd zacznie przyjmować interesantów od poniedziałku, 5 grudnia.

Od poniedziałku, 5 grudnia Urząd Gminy Brodnica zaprasza do nowej siedziby przy ulicy Mazurskiej 13. Nowe wnętrza pachną świeżością, są starannie wyremontowane i czekają na pierwszych interesantów. Jak powiedziała nam sekretarz Urzędu Gminy Brodnica Justyna Klimowska, oprócz adresu nie zmienia się nic. Zostają stare numery telefonów i adresy e-mailowe. Na pytanie, co skłoniło Urząd Gminy Brodnica do przeprowadzki, sekretarz powiedziała nam:

- Warunki, jakie mieliśmy na ulicy Zamkowej były dość ciężkie. Ilość zadań cały czas nam się zwiększa, w związku z tym trzeba również zatrudnić kolejnych pracowników, a tam tego miejsca nie było. I kolejnym bardzo ważnym powodem było to, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który w tej chwili znajduje się też na ulicy Mazurskiej 13, pracował w wynajmowanych pomieszczeniach na ulicy Piwnej i tam było bardzo ciasno. Wiadomo, że z pomocy tego ośrodka korzysta spore grono osób, w tym osoby chore i niepełnosprawne, z małymi dziećmi, w związku z tym od dłuższego czasu myśleliśmy, żeby zapewnić lepsze warunki pracy i obsługi interesantów.

Ten budynek, w którym się znajdujemy, spełnia kryteria dla osób niepełnosprawnych, chorych i z małymi dziećmi - jest podjazd, odpowiednio szerokie korytarze, pomieszczenia są teraz dostosowane do ich obsługi. W związku z obsługą programu 500+ musieliśmy zwiększyć zatrudnienie, z tego programu korzysta u nas ponad 700 rodzin i tyle osób musieliśmy obsłużyć przyjmując wnioski. Budynek ma trzy kondygnacje, na parterze jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i panie zajmujące się świadczeniami 500+, mamy tam też osobne pomieszczenie do obsługi osób niepełnosprawnych, jest też duża sala konferencyjna - w której będziemy mogli organizować wszystkie ważniejsze uroczystości. Również na parterze znajduje się kasa obsługująca urząd i GOPS. Na pierwszym piętrze jest sekretariat, podatki, ewidencja ludności, dowody osobiste, na ostatnim piętrze znajdują się referaty - budownictwo, oświata, gospodarka nieruchomościami, drogi, woda i kanalizacja.

Budynek kojarzony jest przez mieszkańców jako siedziba banku, który wyprowadził się już jakiś czas temu. Przystąpiliśmy do przetargu, złożyliśmy ofertę, która została przyjęta, udało nam się i jesteśmy na swoim. Budynek ma duże perspektywy i jeżeli zetkniemy się z nowymi wyzwaniami, a na pewno tak się zdarzy, to mamy bardzo dobrą bazę i zaplecze. Wprowadziliśmy nową kolorystykę - jasną i przyjemną dla interesantów i pracowników. Największymi zmianami został objęty parter budynku, gdzie musieliśmy wydzielić część dla GOPS-u, powstały nowe ściany, została wydzielona sala konferencyjna, toalety, w tym toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na piętrach wprowadziliśmy głównie zmiany estetyczne, wymieniliśmy też podłogi.

Powiększyliśmy parking za budynkiem i mamy nowe miejsca parkingowe. Dzięki zlikwidowaniu budynku kotłowni i składu opału jest ich w tej chwili około 40. Za czasu banku teren był odgrodzony, teraz parking będzie dostępny dla pracowników i interesantów. Od poniedziałku, 5 grudnia zapraszamy do naszej nowy siedziby na Mazurską 13.

Urząd Gminy Brodnica zaprasza: