Turniej Siatkówki w Górznie

poniedziałek, 24 października 2016 r., godz. 11:31  |  Wersja do druku

W dniach 22-23 października na boiskach hali sportowej w Górznie odbył się V Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Organizatorem turnieju byli Urząd Marszałkowski w Toruniu i Urząd Miasta i Gminy Górzno, a celem turnieju było upowszechnienie sportowego trybu życia wśród pracowników samorządowych oraz popularyzacja siatkówki w województwie kujawsko-pomorskim. O tym jak walczyli samorządowcy można się było przekonać przez dwa dni październikowego weekendu, a organizacja turnieju stanęła na wysokim poziomie.

Drużyny rozgrywały mecze do dwóch wygranych setów, a o kolejności miejsc zadecydowała ilość zdobytych punktów, stosunek setów, małych punktów i mecz bezpośredni. W turnieju brały udział wyłącznie drużyny amatorskie składające się z pracowników samorządowych oraz radnych wszystkich szczebli.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny:

Powiat Tczewski I
Powiat Tczewski II
Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego
Urząd Miasta i Gminy Górzno
Urząd Miejski Kamień Krajeński
Sępólno Krajeńskie
Stare Pole
Gmina Choczewo I
Gmina Choczewo II
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Starostwo Powiatowe w Brodnicy
Urząd Miasta w Toruniu

Jacek Warmiński z Urzędu Miasta i Gminy Górzno, w trakcie trwania turniejowych rozgrywek powiedział nam:

- Po raz piąty gościmy w Górznie zawodników z samorządów na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych. W tym roku gościmy 12 zespołów, wśród uczestników jest też ubiegłoroczny zwycięzca Stare Pole, a także zespoły, które zajęły pozostałe miejsca na podium - Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miejski w Toruniu. W tym roku pierwsze miejsce obroniło Stare Pole, natomiast drugie miejsce zajął Urząd Miejski z Kamienia Krajeńskiego, a trzecie Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego. Starostwo Powiatowe w Brodnicy ma w tej chwili siódme miejsce, Górzno nie skończyło jeszcze rozgrywek, gra w grupie od 10-13. Jestem pewien, że nie zajmiemy ostatniego miejsca.

Turniej zorganizowaliśmy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Kujawsko-Pomorskiego, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Brodnicy, które ufundowało medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników turnieju. Marszałek ufundował puchary i statuetki, Urząd Miasta i Gminy Górzno dofinansował pozostałe sprawy. Myślę, że zainteresowanie jest duże i będziemy to dalej kontynuować. Gościmy egzotyczne ekipy z Choczewa w województwie pomorskim, niestety w tym roku nie dotarł do nas Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który do tej pory brał udział czterokrotnie. Wszystkie zespoły, które corocznie biorą udział w turnieju starają się zawsze, żeby do nas przyjechać. To znakomita zabawa samorządowców, mamy nadzieję, że dalej się będzie rozwijała i osiągniemy limit przewidziany w regulaminie - 15 zespołów, które mogą grać na 3 boiskach, po 5 drużyn w każdej grupie. Tymczasem czekamy na rozstrzygnięcia.

Końcowe wyniki turnieju:

1. Stare Pole
2. Urząd Miejski Kamień Krajeński
3. Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego
4. Gmina Choczewo I
5. Powiat Tczewski II
6. Urząd Miasta w Toruniu
7. Powiat Tczewski I
8. Starostwo Powiatowe w Brodnicy
9. Sępólno Krajeńskie
10. Urząd Miasta i Gminy Górzno
11. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
12. Gmina Choczewo II

Najsympatyczniejszą drużyną turnieju - w ocenie sędziów została ekipa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Puchary i statuetki wręczał burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki. Najlepsze trzy drużyny otrzymały z jego rąk puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pozostałe drużyny z miejsc 4-12 otrzymały okolicznościowe statuetki. Burmistrz na zakończenie turnieju pogratulował wszystkim drużynom zaangażowania, życzył bezpiecznej podróży i zaprosił na turniej w przyszłym roku. Wszystkie zespoły podziękowały organizatorom za zorganizowanie turnieju i zadeklarowały swój udział w przyszłorocznych rozgrywkach.

Sponsorami zawodów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Samorząd Mieszkańców Górzna, OEE WILGA oraz Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych w Górznie: