XVI Bieg po Schodach w Górznie

sobota, 08 października 2016 r., godz. 13:46  |  Wersja do druku

W sobotę, 8 października w Górznie odbył się XVI Bieg po Schodach. I choć od kilku dni padało ulewnie, to dla tego biegu łaskawa aura zrobiła wyjątek. Jak tu bowiem miało padać, gdy młodzi i starsi pokazali swoją znakomitą kondycję, biegając po schodach położonych na górznieńskich wzgórzach.

Biegać każdy może i nie jest to wcale trudne, wystarczą dobre chęci i odpowiednie obuwie. Ale biegać po schodach i tak stromych, położonych bowiem na górznieńskich wzgórzach, to wyczyn nie lada. A w Górznie biegali wszyscy. I młodsi i starsi, a nawet duety dziecięco-rodzinne.

Biegi odbywały się w dwóch etapach, starsi biegali po schodach położonych przy ulicy Bożogrobców i na schodach prowadzących do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA (razem 282 stopnie), a młodsi biegali tylko do WILGI. Osobna klasyfikacja była prowadzona dla dziewcząt i osobna dla chłopców. W biegu wzięło udział 48 zawodników.

Wprowadzono trzy kategorie wiekowe:
  • III klasa szkoły podstawowej i młodsi
  • V-VI klasa szkoły podstawowej
  • gimnazjum oraz starsi

Humory dopisywały, kondycja również, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Biegającym kibicował Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który wręczał także puchary, nagrody i pamiątkowe medale. Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie - Robert Sargalski i Bartosz Zawisza. Każdy uczestnik biegu brał udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno. Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA ufundował nagrody, gadżety i ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki powiedział:

- Jest to kolejna cykliczna impreza, która ma mobilizować mieszkańców do wysiłku i do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zaprosiliśmy wszystkich, bez względu na wiek, żeby zmierzyli się z naszymi schodami, które nie są łatwe. Górzno, jak sama nazwa wskazuje, ma schodów mnóstwo. Wykorzystujemy naturalne warunki również do takiej imprezy. Dla zwycięzców przewidziane są puchary i nagrody. Głównym sponsorem jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.oo. w Lipnie.

Organizatorami XVI Biegu po Schodach w Górznie byli - Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Zespół Szkół w Górznie i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowane nagrody, a także wszystkim przybyłym za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Wyniki I kategoria:

II miejsce – Krzysztof Górski, czas: 1:12,00 minut
III miejsce – Krzysztof Magdziak, czas: 1:12,73 minut

Źródło: Bartosz Zawisza UMiG Górzno

XVI Bieg po Schodach w Górznie: