Ścieżki rowerowe w Brodnicy

sobota, 23 kwietnia 2016 r., godz. 10:43  |  Wersja do druku

Z wielkim opóźnieniem przygotowano w Brodnicy wieloletnią koncepcję rozwoju dróg rowerowych. W czasach, gdy dosłownie wszędzie powstały już ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia, Brodnica nareszcie wzięła się za rozwiązanie problemu. Szkoda tylko, że tak późno.

Jak informuje Urząd Miejski w Brodnicy, gotowa jest wieloletnia koncepcja rozwoju dróg rowerowych na terenie Brodnicy. Dokument przedstawia istniejącą infrastrukturę oraz projekt ścieżek rowerowych. Łącznie zakłada 13 tras dla rowerzystów o długości prawie 15 km.

- Koncepcja przeszła konsultacje z zarządami dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych znajdujących się na terenie Brodnicy, gdzie na dzień dzisiejszy została wstępnie zaakceptowana - informuje Radosław Zakrzewski Dyrektor Wydziału Gospodarki Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

- Ciekawą ścieżką rekreacyjną będzie zapewne ciąg rowerowy wzdłuż rzeki Drwęcy, zaczynający się przy ruinach zamku krzyżackiego, biegnący przez poligon, a kończący się przy al. Piłsudskiego - mówi Paweł Szczuraszek z Biura Inżynierii Drogowej s. c.

Równie ciekawy jest ciąg rowerowy wzdłuż wałów przeciwpowodziowych prowadzący do Lasku Miejskiego. W dokumencie znalazła się również ścieżka wzdłuż ulicy Kolejowej, Sikorskiego, Lidzbarskiej, czy też odcinek łączący ścieżkę rowerową do Zbiczna z istniejącą ścieżką na trasie przemysłowej w kierunku Warszawy.

W dniu 21 kwietnia, w Pałacu Anny Wazówny odbyły się konsultacje społeczne w sprawie ścieżek rowerowych. Mieszkańcy mogli przekazać swoje uwagi autorom "Wieloletniej koncepcją rozwoju dróg rowerowych na terenie Gminy Miasta Brodnicy".

- Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi od mieszkańców Brodnicy. Koncepcja będzie dostępna przez miesiąc na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, gdzie będzie można także przekazywać swoje uwagi. Nam również zależy na tym, by opracowana koncepcja była jak najbardziej optymalna i dopasowana do potrzeb rowerzystów naszego miasta - mówi Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.

Wieloletnia koncepcja rozwoju dróg rowerowych na terenie Gminy Miasta Brodnicy

Jak sama nazwa wskazuje, koncepcja jest wieloletnia, tymczasem wystarczy przejechać się do pobliskiego Kurzętnika, żeby na własne oczy zobaczyć, jak szybko i z pomysłem mogą powstać ścieżki pieszo-rowerowe z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: brodnica.miasto.biz

Infrastruktura rowerowa: