Kino objazdowe OUTDOOR w Brodnicy

wtorek, 09 lutego 2016 r., godz. 13:14  |  Wersja do druku

Piotr Stramowski przygotowując się do roli "Majamiego" w filmie "Pitbull. Nowe porządki" miał możliwość brania udziału w prawdziwych akcjach policyjnych. Oprócz nastawienia psychicznego do roli, aktor pracował również nad swoją sylwetką. Mocne polskie kino ukazuje walkę z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce. Ten i dwa inne filmy do obejrzenia w Brodnickim Domu Kultury, w sobotę 20 lutego.

11:00 – "Odlotowa przygoda"
Komedia/ familijny/ animacja, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: b.o.
Czas trwania: 94 minuty
Pierwsza misja na Księżyc przeszła do historii i stała się jednym z najważniejszych symboli XX wieku. Teraz multimilioner, Richard Carson, ogłasza w telewizji, że księżycowa misja Neila Armstronga była jedynie... hollywoodzkim trickiem, chce również zmienić bieg historii i stać się pierwszym człowiekiem, którego stopa dotknie Księżyca. Powstrzymać go może jedynie dwunastoletni surfer Mike. Wspólnie z przyjaciółmi, przyszłą dziennikarką Amy i geekiem - Martym, oraz dziadkiem - byłym astronautą - wyruszają na Księżyc, by uratować świat przed zamiarami Carsona. Największym marzeniem Mike’a jest próba "zatknięcia flagi”" czyli oznaczenia swego zwycięstwa we wszystkim, co robi. Ale "Odlotowa przygoda" to przede wszystkim wzruszająca rodzinna historia o pojednaniu, miłości, zaufaniu i wybaczeniu.
Oryginalny tytuł filmu to "Capture the Flag". Podwórkowa gra "Capture the Flag" polega na współzawodnictwie dwóch drużyn oraz walce o terytorium przeciwnej. Symbolicznym zwycięstwem jest zatknięcie flagi przeciwnej drużyny w miejscu flagi należącej do gospodarza.
Zwiastun: https://youtu.be/LOxfhxJnXbE

"Odlotowa przygoda" - plakat:

13:00, 15:00 – "Bernadetta. Cud w Lourdes"
Dramat historyczny/film oparty na faktach, 2D LEKTOR PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat.
Czas trwania: 109 minut.
Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes, na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję...
Kreacja Bernadetty Soubirous (w tej roli znakomita Katia Miran) jest poruszająca i pełna uroku. Co najistotniejsze, jest absolutnie prawdziwa. Twórcy budowali tę postać, opierając się o dzieła o. Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Bernadetta nie jest cukierkowym dziecięciem z obrazka, nie jest też wielkim teologiem ani monumentalną świętą z ołtarza. Jest za to modelowo upartą, obdarzoną dużym temperamentem, ale niezwykle uczciwą nastolatką, która nie kalkulując i nie licząc się z konsekwencjami, ma zamiar po prostu mówić o tym, co widziała na własne oczy... Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona. Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta uznana została świętą.
Zwiastun: https://youtu.be/m6MKFQddrFc

"Bernadetta. Cud w Loourdes" - plakat:

17:00, 20:00 – "Pitbull. Nowe porządki"
Sensacja/gangsterski, 2D PL, ograniczenia wiekowe: od 15 lat.
Czas trwania: 133 minuty.
- Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz - tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran.
W filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki" rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami, z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską do tematu "Gangu obcinaczy palców", odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.
Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z "Psów", wraz z filmem powraca znany fanom "Pitbulla" Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu "Służby specjalne", Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, znana z "Galerianek" Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.
Zwiastun: https://youtu.be/xF2f4LIi3vc

"Pitbull. Nowe porządki" - plakat:

Ceny biletów: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób).
Rezerwacja biletów - tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00 lub on line: http://kinoletnie.pl/repertuar.php?id=29
Przedsprzedaż on line kończy się 24h przed startem seansu, a zarezerwowane bilety należy odebrać NAJPÓŹNIEJ pół godziny przed startem seansu.
Kasa kina czynna w dniu seansów od godziny 10:00.

Źródło: Katarzyna Watkowska