AGRO-BIS w Brodnicy zaprasza

poniedziałek, 16 listopada 2015 r., godz. 16:51  |  Wersja do druku

Zanim nastanie prawdziwa zima, a wraz z nią mrozy, należy bacznie przyjrzeć się baterii samochodowej. Wymiana akumulatora to prosta sprawa, wystarczy odkręcić zaciski starej baterii, a następnie przykręcić je na nowej i gotowe. Ale jak z każdym zakupem wiążą się z tym koszty. A może wcale nie są one konieczne?

Niewielu użytkowników aut zdaje sobie sprawę z faktu, iż przy spadku temperatury otoczenia do 0 st. C moc rozruchowa akumulatora samochodowego zmniejsza się o około 20%. Im zimniej, tym gorzej: przy minus 10 st. C traci on już 30%, a w czasie siarczystych mrozów sięgających -20 st. C, bateria dysponuje już tylko połową swojej nominalnej mocy rozruchowej.

Jeżeli dodamy do tego całodzienną jazdę na światłach, częste włączanie silnika podczas pokonywania krótkich dystansów, a także mnogość urządzeń elektrycznych w samochodzie, to nie powinniśmy się dziwić, że tak obciążony akumulator naszego auta odmówi nam posłuszeństwa.

Tak naprawdę jedną z najważniejszych czynności, która jest często pomijana jest sprawdzenie stanu baterii. Najrzetelniej zrobią to dedykowane serwisy, sprawdzenie auta i wszystkich jego elementów nie stanowią dla nich problemu. Udzielą dokładnych informacji o akumulatorze, a w razie czego dopasują i zainstalują nowy.

W wielu wypadkach, pomimo uporczywych prób "reanimacji" akumulatora w naszym samochodzie (szczególnie dotyczy to podładowywania kilkuletniej baterii), ten ostatni jest już tak zużyty, iż należy go wymienić na nowy. Jak zatem wybrać ten właściwy dla naszego auta?

Przede wszystkim pojemność akumulatora musi być dobrana do wydajności alternatora samochodu. W przypadku zbyt dużej pojemności akumulatora, alternator nie będzie w stanie właściwie go podładowywać w czasie jazdy, natomiast przy mniejszej pojemności od zalecanej bateria będzie stale przeładowana.

Wszystkie problemy z akumulatorem pomoże nam rozwiązać AGRO-BIS, w którym znajdziemy pomoc Jesienna oferta firmy AGRO-BIS to przede wszystkim akumulatory, ładowarki i różne prostowniki. W sprzedaży są również kable rozruchowe i przewody akumulatorowe. W firmie można sprawdzić stary akumulator, pod kątem dalszego użytku. Atrakcją jest fakt bezpłatnego wykonywania usługi. W swojej ofercie firma posiada akumulatory firmy Varta i AutoPart.

Podsumowując - pamiętajmy, że mamy teraz okres, w którym warto sprawdzić swój akumulator, bowiem nie zawsze potrzebna jest jego wymiana na nowy.

AGRO-BIS znajduje się w Brodnicy przy ulicy Podgórnej 66 A. Salon techniczno-rolniczy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00, w soboty od 7:30-13:00.

Źródło: Artykuł promocyjny