OEE WILGA w Górznie

poniedziałek, 09 listopada 2015 r., godz. 12:06  |  Wersja do druku

W uroczym, jednym z najmniejszych miast Polski - Górznie, otoczony pięknymi widokami jak z bajki, na wzgórzu Bocieniec wśród zieleni, znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA. Widok, jaki się z niego rozciąga zapiera dech w piersiach, a pobliskie jeziora nadają mu niezwykłej oprawy.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA położony jest na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Ze wzgórza Bocieniec, na którym jest położony rozciąga się malowniczy widok na pobliskie jeziora rynnowe Młyńskie i Górzno i przepiękny leśny rezerwat przyrody "Szumny Zdrój".

Ośrodek posiada wszelkie warunki do organizowania konferencji i szkoleń, narad dla zakładów pracy i instytucji. Do dyspozycji gości jest 50 miejsc hotelowych, w pokojach 1, 2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, a także w pełni wyposażona sala konferencyjna mieszczącą 80 osób, z możliwością podziału sali na dwie mniejsze. Sala posiada nagłośnienie i klimatyzację.

Na jej wyposażeniu znajduje się rzutnik multimedialny, rzutnik slajdów i pisma, nagłośnienie, ekran, flipchart, telewizor, odtwarzacz wideo i laptop. Do dyspozycji jest bezprzewodowy Internet, kawiarnia, restauracja i sauna.

W okresie letnim do dyspozycji gości są kajaki, łódki i rowery wodne, którymi można pływać po pobliskich jeziorach. Są także rowery górskie, a zimą możliwość zorganizowania kuligu. Jest wydzielone miejsce na grilla lub ognisko położone, jak cały obiekt w miejscu widokowym.

Zwolennicy wypoczynku na świeżym powietrzu mogą korzystać z wędrówek z przewodnikiem po szlakach turystycznych wiodących grzybnymi lasami, wśród licznych źródełek, wąwozów i malowniczych jezior. Niepowtarzalna atmosfera towarzyszy wieczornym, przejażdżkom bryczkami lub wozami.

W bliskim sąsiedztwie obiektu jest park linowy, który zwolennikom sportów ekstremalnych może dostarczyć sporej dawki adrenaliny. Dla zwolenników geocachingu jest wiele tras. Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku.

W związku z członkostwem w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, kuchnia obiektu serwuje posiłki przygotowywane wyłącznie na miejscu, przygotowane z półproduktów dostarczanych bezpośrednio od producentów z regionu. Jedzenie jest bardzo smaczne i domowe. W menu można znaleźć gęsinę, która od kilku lat jest promowana przez samorząd województwa. W Polsce tradycja spożywania gęsiny odrodziła się niedawno i dodatkowo zyskała wymiar patriotyczny (11 listopada).

Restauracja OEE WILGA z powodzeniem serwuje czerninę z gęsiny, a także pierogi z gęsiną i z modrą kapustą, żur kujawski na gęsinie i białej kiełbasie, pieczoną gęś w żurawinie i pomarańczach. Regionalną potrawą są również pierogi z kapustą i grzybami pochodzącymi z lokalnych lasów, piernik toruński ze śliwką z okolicznych sadów i zupa klopsowa z kluskami lanymi.

Wybór dań w menu jest ogromny. Są dania wegetariańskie, wegańskie, dania mięsne i rybne. Duży wybór ryb, wśród których królują regionalne pstrągi i karpie. W ofercie kuchni jest również dziczyzna - gulasz i pieczeń z dzika. Duży wybór ciast i deserów z regionalnymi owocami, przygotowywanych na miejscu, zachęca wszystkich wielbicieli słodkości do odwiedzenia restauracji i kawiarni.

Do dyspozycji gości jest duży bezpłatny parking.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA jest wyremontowany i odświeżony. Pokoje zachęcają do noclegów, kuchnia kusi smakowitymi daniami, a okolice zapraszają do wypoczynku pośród nieskażonej cywilizacją przyrody, co w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze. Zapraszamy!

Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699, e-mail: osrodek©wilga.turystyka.pl

Źródło: Artykuł promocyjny

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA: