Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

czwartek, 29 października 2015 r., godz. 12:32  |  Wersja do druku

Jesień w pełni. Na razie jeszcze cieszy nas kolorowymi barwami drzew i krzewów, ale już niedługo pojawią się smętne szarości, które musimy przeczekać do wiosny. Warto więc nacieszyć oczy kolorowymi chryzantemami, które właśnie teraz prezentują się bardzo okazale. Ale jesień, to także pora na dokarmianie ptaków. Ziarna słonecznika, to przysmak dla wielu gatunków.

Chryzantemy, zwane też złocieniami, mają same zalety: ustawione na balkonie kwitną długo - często aż do przymrozków, występują w niezliczonej ilości odmian i kolorów, doskonale komponują się z innymi jesiennymi gatunkami, nie mają wygórowanych wymagań. Sprzedawane są w pojemnikach o różnej wielkości - od doniczek małych po wielkie, zawsze zwieńczone masą kwiatów.

Jesień to okres gdy brakuje nam kolorowych, letnich kwiatów, chryzantemy są tu więc doskonałą alternatywą. Pamiętajmy też o Święcie Zmarłych, nie warto czekać do ostatniej chwili. Sklep DZIAŁKOWICZ oferuje również duży wybór sztucznych kwiatów i liści, z których można samemu ułożyć ciekawe ozdoby.

To ostatnia moment, żeby kupić znicze, wszak do Święta Zmarłych już tylko kilka dni. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ jest ich duży wybór. Nie zapominajmy, że znicze zapalone na grobie wyrażają naszą pamięć o zmarłych.

Zbliża się trudny okres dla ptaków. Pamiętajmy o ich dokarmianiu, a najlepiej robić to za pomocą karmników, które mogą być ozdobą każdego ogrody lub balkonu. Dokarmianie ptaków jesienią i w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. To nie tylko sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również okazja na pogłębienie wiedzy o ptakach, ich różnorodności oraz pięknie.

Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu. Dni są wówczas krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony, dlatego warto pamiętać o skrzydlatych towarzyszach.

Ciekawe karmniki, a także ziarna do dokarmiania są już w ciągłej sprzedaży, a wśród nich ziarna słonecznika, najbardziej ulubionego wśród wielu gatunków ptaków.

Centrum Ogrodnicze "Działkowicz" w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 i w soboty od 8:00-16:00. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

Zapraszamy na jesienne zakupy: