Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2013 rok

wtorek, 19 marca 2013 r., godz. 15:19  |  Wersja do druku

Można już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok 2013. Przyjmują je jak co roku biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można jednak wniosek przesłać również za pośrednictwem internetu. Rolnicy z tytułu dopłat dostaną w tym roku około 3,5 mld euro.

Reklamy Google:

Rolnik powinien złożyć wniosek do 15 maja 2013 roku. Jeżeli nie zdąży w tym terminie, może złożyć wniosek do 10 czerwca, jednak w tym wypadku za każdy dzień spóźnienia będzie miał potrącony 1% dopłaty. Wniosek wypełniony nieprawidłowo można poprawić bez sankcji finansowych do 31 maja.

Jak co roku Agencja wysyła do każdego z rolników, którzy korzystali już z dopłat tzw. wnioski spersonalizowane czyli wypełnione przez Agencję na podstawie posiadanych informacji. Jeżeli więc nic się w gospodarstwie nie zmieniło, można taki wniosek podpisać, wypełnić załączniki graficzne dotyczące upraw na użytkowanych rolniczo działkach i dostarczyć je do Agencji.

Wnioski można składać w formie papierowej, ale można przekazać je też przez internet. Trzeba jednak wtedy wcześniej wystąpić do właściwego biura powiatowego ARiMR o nadanie loginu i kodu dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji (wniosek dostępny na stronie internetowej Agencji). Osoba posiadająca dostęp może również może dokonywać zmian w rejestrze zwierząt gospodarskich. Login i kod dostępu nadawane są bezterminowo.

Dużą zaletą takiego elektronicznego wniosku jest to, że system podpowiada od razu, gdzie zostały popełnione błędy. Skorzystać można również z czytelnej i wyraźnej instrukcji graficznej. Rolnicy, którzy w zeszłym roku skorzystali z elektronicznego wniosku, w tym roku dostaną go również w tej formie.

W tym roku nie ma żadnych zmian w zasadach przyznawania dopłat bezpośrednich. Jednocześnie z tymi dopłatami można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu gospodarowania na niekorzystnych terenach (tzw. ONW) i rolnośrodowiskowych za 2013 rok. W ramach dopłat bezpośrednich rolnicy mogą wnioskować o dopłaty produkcji niektórych roślin do trwałych użytków zielonych (tzw. płatności zwierzęcej), do tytoniu, uprawy ziemniaka skrobiowego oraz do wsparcia specjalnego: dopłaty do uprawy roślin motylkowych i strączkowych czy do hodowli krów i owiec. Mogą też wnioskować o tzw. płatności cukrowe - dla producentów buraków oraz dopłat do produkcji pomidorów i owoców miękkich.

W roku 2012 wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło około 1,36 miliona rolników, a spośród nich około 115 tysięcy ubiega się dodatkowo o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych.

Źródło: wp.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Wetzel.jpg
Wykonujemy: meble na wymiar, meble z drewna, schody, drzwi. Projektowanie i wizualizacje. Renowacja antyków. Meble sakralne i ich renowacja. Okleinowanie, usługi CNC. HURTOWNIA SKLEJKI.
Stolarnia Mebli i Budowli Eryk Wetzel
ul. Przykop 47, 87-300 Brodnica.
Tel. +48 56 498 34 09, +48 501 382 939

Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i okresowe przeglądy urządzeń gazowych. Zapewniamy gwarancję ogólnopolską na instalacje LPG-STAG.

dom_lux.jpg
Dom-Lux
Salon drzwi i okien
Stolarka (drzwi, okna, bramy, rolety) oraz osłony wewnętrzne (żaluzje, rolety, verticale, moskitiery) to nasza specjalność. Zapewniamy profesjonalną obsługę, pomiary i montaż. Promocje i zniżki dla Wszystkich Klientów!
Dom-Lux ul. 18 Stycznia 43A, Brodnica
Telefon/fax: +48 56 649 85 58
Tel. kom.: +48 600 933 920
e-mail: kontakt©domlux-stolarka.pl

Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy głównie drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także inne produkty. Charakteryzujemy się wysokim tempem rozwoju i nakładów inwestycyjnych. Surowiec pozyskiwany jest z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - kliknij i zobacz nasze produkty.
Tel.: +48 509 748 211, +48 509 748 212
Tel./fax: +48 56 493 58 15

DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! Obniżyliśmy ceny nawet do 50%. Zapraszamy!