Zaloguj się | Rejestracja

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2013 rok

wtorek, 19 marca 2013 r., godz. 15:19  |  Wersja do druku

Można już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok 2013. Przyjmują je jak co roku biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można jednak wniosek przesłać również za pośrednictwem internetu. Rolnicy z tytułu dopłat dostaną w tym roku około 3,5 mld euro.


Reklamy Google:


Rolnik powinien złożyć wniosek do 15 maja 2013 roku. Jeżeli nie zdąży w tym terminie, może złożyć wniosek do 10 czerwca, jednak w tym wypadku za każdy dzień spóźnienia będzie miał potrącony 1% dopłaty. Wniosek wypełniony nieprawidłowo można poprawić bez sankcji finansowych do 31 maja.

Jak co roku Agencja wysyła do każdego z rolników, którzy korzystali już z dopłat tzw. wnioski spersonalizowane czyli wypełnione przez Agencję na podstawie posiadanych informacji. Jeżeli więc nic się w gospodarstwie nie zmieniło, można taki wniosek podpisać, wypełnić załączniki graficzne dotyczące upraw na użytkowanych rolniczo działkach i dostarczyć je do Agencji.

Wnioski można składać w formie papierowej, ale można przekazać je też przez internet. Trzeba jednak wtedy wcześniej wystąpić do właściwego biura powiatowego ARiMR o nadanie loginu i kodu dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji (wniosek dostępny na stronie internetowej Agencji). Osoba posiadająca dostęp może również może dokonywać zmian w rejestrze zwierząt gospodarskich. Login i kod dostępu nadawane są bezterminowo.

Dużą zaletą takiego elektronicznego wniosku jest to, że system podpowiada od razu, gdzie zostały popełnione błędy. Skorzystać można również z czytelnej i wyraźnej instrukcji graficznej. Rolnicy, którzy w zeszłym roku skorzystali z elektronicznego wniosku, w tym roku dostaną go również w tej formie.

W tym roku nie ma żadnych zmian w zasadach przyznawania dopłat bezpośrednich. Jednocześnie z tymi dopłatami można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu gospodarowania na niekorzystnych terenach (tzw. ONW) i rolnośrodowiskowych za 2013 rok. W ramach dopłat bezpośrednich rolnicy mogą wnioskować o dopłaty produkcji niektórych roślin do trwałych użytków zielonych (tzw. płatności zwierzęcej), do tytoniu, uprawy ziemniaka skrobiowego oraz do wsparcia specjalnego: dopłaty do uprawy roślin motylkowych i strączkowych czy do hodowli krów i owiec. Mogą też wnioskować o tzw. płatności cukrowe - dla producentów buraków oraz dopłat do produkcji pomidorów i owoców miękkich.

W roku 2012 wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło około 1,36 miliona rolników, a spośród nich około 115 tysięcy ubiega się dodatkowo o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych.

Źródło: wp.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

Wetzel.jpg
Wykonujemy: meble na wymiar, meble z drewna, schody, drzwi. Projektowanie i wizualizacje. Renowacja antyków. Meble sakralne i ich renowacja. Okleinowanie, usługi CNC. HURTOWNIA SKLEJKI.
Stolarnia Mebli i Budowli Eryk Wetzel
ul. Przykop 47, 87-300 Brodnica.
Tel. +48 56 498 34 09, +48 501 382 939

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i okresowe przeglądy urządzeń gazowych. Zapewniamy gwarancję ogólnopolską na instalacje LPG-STAG.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! Zapraszamy po ozdoby choinkowe.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

zajazd.jpg
Zajazd Przy Kominku
Nowa sala do 180 osób
Znakomita zabawa, dobra muzyka i pyszne jedzenie - to gwarancja udanej imprezy. Jeżeli nie wiesz, gdzie zorganizować swoją uroczystość - Zajazd Przy Kominku w Wielkim Głęboczku jest dobrym wyborem. Zapraszamy również na wesela w nowej sali do 180 osób. Super promocja! Dla pierwszych 20 par oferujemy 20% rabatu. Skorzystaj, okazja czeka!
Rezerwacje: +48 603 58 41 44

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama